iRedAdmin-Pro - en to sr translation catalogue (411 entries)

en: %d admin(s) found.
sr: Nađeno %d administrator(a).

en: %d domain(s) found.
sr: Nađeno %d domen(a).

en: %d mail alias(es) found.
sr: %d mail alias(a) nađeno.

en: %d user(s) found.
sr: %d korisnik(a) nađeno.

en: %s account(s) exist.
sr: %s nalog(a) postoji.

en: %s days, %s hours, %s minutes.
sr: %s dana, %s sati, %s minuta.

en: 1 Day
sr: 1 dan

en: 1 Hour
sr: 1 sat

en: 1 Minute
sr: 1 minuta

en: About greylisting
sr: Greylisting

en: About mail logs
sr: O poštankom dnevniku

en: About quarantined mails
sr: O pošti u karantinu

en: Account activities
sr: Aktivnosti naloga

en: Account already exists, please choose another one.
sr: Nalog već postoji, molim izaberite drugo korisničko ime.

en: Account does not exist.
sr: Nalog ne postoji.

en: Account is disabled.
sr: Nalog je blokiran.

en: Account is domain admin
sr: Nalog je domenski administrator

en: Account is global admin
sr: Nalog je globalni administrator

en: Account status
sr: Status naloga

en: Account type
sr: Tip naloga

en: Activate account
sr: Aktivan nalog

en: Active
sr: Aktivan

en: Add
sr: Dodaj

en: Add account
sr: Dodaj nalog

en: Add admin
sr: Dodaj administratora

en: Add domain
sr: Dodaj domen

en: Add mail alias
sr: Dodaj alias za poštu

en: Add mail alias under domain
sr: Dodaj poštanski alias unutar domena: %s

en: Add mail user
sr: Dodaj poštansku listu

en: Add mail user under domain
sr: Dodaj korisnika unutar domena: %s

en: Add mailing list
sr: Dodaj poštansku listu

en: Add new members
sr: Dodaj nove članove

en: Add new moderators
sr: Dodaj nove urednike

en: Add one
sr: Dodaj jednog

en: Add one more?
sr: Dodaj još?

en: Add whitelist and blacklist
sr: Dodaj belu listu

en: Address format
sr: Adresa pošiljaoca

en: Admin
sr: Administrator

en: Admin Log
sr: Administratorski dnevnik

en: Admin created.
sr: Administrator napravljen.

en: Admin login
sr: Administratorska prijava

en: Admins
sr: Administratori

en: Admins under domain: %s
sr: Administratori unutar domena: %s

en: Advanced
sr: Napredno

en: Alias domains
sr: Alias domeni

en: Aliases
sr: Aliasi

en: Aliases under domain: %s.
sr: Aliasi unutar domena: %s.

en: All accounts
sr: Svi nalozi

en: All admins
sr: Svi administratori

en: All domains
sr: Svi domeni

en: All domains under your control.
sr: Svi domeni pod tvojim upravljanjem.

en: All sub-domains
sr: Svi pod-domeni

en: Allocated
sr: Dodeljen

en: Apply
sr: Primeni

en: At least %s characters.
sr: Najmanje %s karaktera.

en: Attachments
sr: Prilozi

en: Available quota:
sr: Kvota na raspolaganju:

en: BCC incoming emails to other address
sr: BCC dolazne pošte na druge adrese

en: BCC outgoing emails to other address
sr: BCC odlazne pošte na druge adrese

en: Bad Header
sr: E-pošta zaglavlja

en: Banned
sr: Zabranjen

en: Blacklisted recipients
sr: Crne liste

en: Blacklisted senders
sr: Crne liste

en: Catch-all
sr: Uhvati sve

en: Catch-all Addresses
sr: Uhvati sve adrese

en: Catch-all address may receive many spam emails.
sr: Uhvati sve adrese koje primaju puno spam pošte.

en: Change email address
sr: Nevažeća adresa e-pošte.

en: Change email address to
sr: Jedna e-pošta po liniji.

en: Change password
sr: Nova lozinka

en: Choose Action
sr: Izaberi akciju

en: Choose activity type
sr: Izaberi tip aktivnosti

en: Company/Organization Name
sr: Kompanija/Ime organizacije

en: Confirm new password
sr: Potvrdi novu lozinku

en: Contact webmaster
sr: Kontaktiraj webmastera

en: Content of disclaimer will be appended to outgoing emails.
sr: Sadržaj odricanja će biti dodati na odlazne pošte.

en: Cumulative size of all inbound emails
sr: Veličina kvote svih odlaznih pošta

en: Cumulative size of all outbound emails
sr: Veličina kvote svih odlaznih pošta

en: Current password is incorrect.
sr: Trenutna lozinka je neispravna.

en: Custom:
sr: Po narudžbini:

en: Customize mail filter rule
sr: Prilagođavanje poštanskih pravila

en: Customize mail filter rule over TLS/SSL
sr: Prilagođavanje poštanskih pravila preko TLS/SSL

en: DISABLED
sr: ONESPOSOBLJEN

en: Dashboard
sr: Komandna tabla

en: Date
sr: Datum

en: Default language for new user
sr: Uobičajna kvota novog korisnika

en: Default quota of new user
sr: Uobičajna kvota novog korisnika

en: Delete
sr: Obriši

en: Delete account
sr: Obriši nalog

en: Delete all in database
sr: Obriši sve iz baze

en: Delete selected
sr: Obriši izabrano

en: Directory of mailbox storage
sr: Katalog skladištenja poštankih sandučića

en: Disable
sr: Onesposobi

en: Disable account
sr: Onesposobi nalog

en: Disabled
sr: Onesposobljen

en: Disabled accounts
sr: Onesposobi nalog

en: Disabled domain profiles
sr: Uređivanje provila domena

en: Disabled domains
sr: Uređivanje provila domena

en: Disclaimer
sr: Poricanje

en: Display Name
sr: Prikaži ime

en: Domain
sr: Domen

en: Domain Admins
sr: Administratori domena

en: Domain Name
sr: Ime domena

en: Domain activities
sr: Aktivnosti domena

en: Domain admin
sr: Administrator domena

en: Domain already exists. Please check both primary or alias domains.
sr: Domen već postoji. Molimo vas da proverite primarni i-ili alia

en: Domain and its sub-domains
sr: Domen i njegovi pod-domeni

en: Domain created.
sr: Domen napravljen.

en: Domain name is empty.
sr: Ime domena je prazno.

en: Domain name or mail address
sr: Ime domena ili poštanska adresa

en: Domain name or username is missed.
sr: Ime domena ili korisničko ime je propušteno.

en: Domain quota size
sr: Veličina kvote domena

en: Domain quota size exceeded. Please contact your administrator or service provider to increase it.
sr: Veličina kvote domena je premašena, obratite se administratoru ili provajderu usluga da ih poveća.

en: Domains
sr: Domeni

en: Domains and Accounts
sr: Domeni i nalozi

en: Dump disclaimer automatically
sr: Automatski odbaci odricanje

en: Edit account profile
sr: Uređivanje profila naloga

en: Edit domain profile
sr: Uređivanje provila domena

en: Edit quota setting
sr: Uređivanje kvota podešavanja

en: Email address of alias account must end with domain name(s): %s.
sr: Adresa pošte ili alias naloga mora da se završava imenom domena: %s.

en: Email address or domain names
sr: Jedna e-pošta po liniji.

en: Email address was changed.
sr: Jedna e-pošta po liniji.

en: Email addresses of alias accounts
sr: Adrese alias naloga

en: Emails
sr: E-pošte

en: Emails delivered to non-exist mail accounts will be forwarded to catch-all address(es).
sr: E-pošte dopremljene na nepostojeće naloge će biti prosleđene na catch-all adrese.

en: Emails sent to <em><strong>user@[ALIAS_DOMAIN]</strong></em> will be delivered to <em><strong>user@%s</strong></em>.
sr: E-pošte poslate na <em><strong>user@[ALIAS_DOMAIN]</strong></em> će biti dopremljene na <em><strong>user@%s</strong></em>.

en: Empty address is not allowed.
sr: Prazna adresa nije dozvoljena.

en: Empty password is not allowed.
sr: Prazana lozinka nije dozvoljena.

en: Enable
sr: Omogući

en: Enable alias account
sr: Omogući alias nalog

en: Enable bad-header checking
sr: Omogući prigušivanje pošiljaoca

en: Enable domain alias
sr: Omogući alias domena

en: Enable mail forwarding
sr: Omogući prosleđivanje pošte

en: Enable this account
sr: Omogući ovaj nalog

en: Enable this domain
sr: Omogući ovaj domen

en: Enable virus checking
sr: Omogući ovaj nalog

en: Enabled Services
sr: Omogućene usluge

en: Entire domain
sr: Ceo domen

en: Error while checking new version of iRedAdmin-Pro:
sr: Greška prilikom provere nove verzije iRedAdmin-Pro:

en: Error while getting license info:
sr: Greška prilikom zasnivanja informacija licence:

en: Error:
sr: Greška:

en: Events
sr: Događaji

en: Everyone can send mail to this address
sr: Svako može da šalje poštu na ovu adresu

en: Exceeded domain account limit. Please contact your administrator or service provider to increase it.
sr: Prekoračen limit naloga domena, obratite se administratoru ili operateru usluga da ga poveća.

en: Expire date
sr: Ističe

en: Expired
sr: Isteklo

en: External Members
sr: Spoljašnji članovi

en: External moderators
sr: Spoljašnji urednici

en: Fetching mails via IMAP
sr: Skidanje pošte preko IMAP-a

en: Fetching mails via IMAP over TLS/SSL
sr: Skidanje pošte preko IMAP-a sa TLS/SSL

en: Fetching mails via POP3
sr: Skidanje pošte preko POP3

en: Fetching mails via POP3 over TLS/SSL
sr: Skidanje pošte preko POP3 sa TLS/SSL

en: First Page
sr: Prva strana

en: First name
sr: Ime

en: For Inbound Mails
sr: Omogući sivu listu za ovaj domen

en: For Outbound Mails
sr: Omogući sivu listu za ovaj domen

en: For advanced settings and further information please see
sr: Za napredna podešavanja i dodatne informacije pogledajte

en: Forward mails to address
sr: Prosledi poštu(e) na adresu

en: Forwarding
sr: Prosleđivanje

en: Full name
sr: Puno ime

en: General
sr: Opšti

en: Global Spam Policy
sr: Global administrator

en: Global admin
sr: Global administrator

en: Grant admin
sr: Administrator domena

en: Greylisting settings have been updated.
sr: Per-user greylisting podešavanja imaju veći prioritet

en: Hostname
sr: Ime hosta

en: IP Address
sr: IP adresa

en: Increase it now?
sr: Povećaj sada?

en: Internal Members
sr: Unutrašnji članovi

en: Internal Moderators
sr: Unutrašnji urednici

en: Invalid account.
sr: Nevažeća akcija.

en: Invalid action.
sr: Nevažeća akcija.

en: Invalid domain name or mail address.
sr: Nevažeće ime domena ili adresa pošte.

en: Invalid domain name.
sr: Nevažeće ime domena.

en: Invalid mail address.
sr: Nevažeća adresa e-pošte.

en: Invalid product id.
sr: Nevažeći id. proizvoda

en: Invalid request data.
sr: Nevažeći zahtev podataka.

en: Is a global admin.
sr: Je globalni administrator.

en: Job Title
sr: Naslov posla

en: Keyword
sr: Ključne reči

en: Kind
sr: Vrsta

en: Last Page
sr: Poslednja strana

en: Last name
sr: Prezime

en: Latest version
sr: Zadnja verzija

en: Leave it empty to use <a href='%s'>domain setting</a>.
sr: Ostaviti prazno, koristiti <a href='%s'>domain setting</a>.

en: Leave it empty to use server-wide default setting.
sr: Ostaviti prazno, korisiti kao celokupno serversko osnovno podešavanje

en: License
sr: Licenca

en: License is active
sr: Licenca je aktivna

en: License status
sr: Status licence

en: Lifetime license
sr: Doživotna licenca

en: List all mail aliases.
sr: Lista svih poštanskih aliasa.

en: List all mail users.
sr: Lista svih poštanskih koriniska.

en: Lists
sr: Liste

en: Logged in as %s
sr: Prijaveljen kao %s

en: Login
sr: Prijava

en: Login required
sr: Potreba je prijava

en: Login to manage your mail domains & accounts
sr: Prijavite se da upravljate svojim mail domenima i nalozima

en: Logout
sr: Odjava

en: Mail Address
sr: E-pošta adrese

en: Mail Aliases
sr: E-pošta aliasi

en: Mail Body
sr: E-pošta telo

en: Mail Deliver Restriction
sr: Isporuka pošte ograničeno

en: Mail Headers
sr: E-pošta zaglavlja

en: Mail Users
sr: E-pošta korisnici

en: Mail alias created.
sr: Alias pošte napravljen.

en: Mail sent to alias will be forwarded to members.
sr: Pošta poslata na alias će biti prosleđena članovima.

en: Mailbox Quota
sr: Kvota poštanskog sandučeta

en: Mails Sent by Domain: %s
sr: E-pošte poslate sa domena: %s

en: Mails Sent by User: %s
sr: E-pošte poslate od strane korinsika: %s

en: Mails were deleted.
sr: E-pošta je obrisana.

en: Mails were released.
sr: E-pošte su puštene.

en: Make sure disclaimer work as expected:
sr: Uverite se da odricanje radi kako je očekivano:

en: Manage per-user white/blacklists
sr: Bela/Crna lista

en: Manage quarantined mails
sr: Nema karantiranih pošta.

en: Managed Domains
sr: Poslovni domeni

en: Mark as backup MX
sr: Obeleži kao backup MX

en: Mark as domain admin
sr: Obeleži kao domen admin

en: Mark as global admin
sr: Obeleži kao globalni admin

en: Mark this user as
sr: Obeleži ovog korisnika kao

en: Max quota of mail user
sr: Uobičajna kvota novog korisnika

en: Max size of single email
sr: Najveća veličina pojedinačne odlazne pošte

en: Maximum password length
sr: Najveća dužina lozinke

en: Member assigned success.
sr: Član uspešno dodeljen.

en: Member of Mail Aliases
sr: Član aliasa e-pošte

en: Member removed success.
sr: Član uspešno uklonjen.

en: Members
sr: Članovi

en: Message
sr: Poruka

en: Minimum password length
sr: Najmanja dužina lozinke

en: Mobile
sr: Mobilni

en: Moderators
sr: Urednici

en: Moderators assigned success.
sr: Urednici uspešno dodeljeni.

en: Moderators removed success.
sr: Urednici uspešno uklonjeni.

en: Monitor incoming emails via BCC
sr: Prati dolazeću poštu kroz BCC

en: Monitor outgoing emails via BCC
sr: Prati odlaznu poštu kroz BCC

en: Multiple addresses are NOT supported.
sr: Višestruke adrese NISU podržane.

en: Network
sr: Mreža

en: New password
sr: Nova lozinka

en: New password must NOT contain more than %s characters.
sr: Nova lozinka NE sme da sadrži više od %s karaktera.

en: New password must contain at least %s characters.
sr: Nova lozinka treba da sadrži barem %s karaktera.

en: New passwords are not match.
sr: Nove lozinke nisu iste.

en: New version is available.
sr: Nova verzija je dostupna

en: New version of iRedAdmin-Pro, %s, is now available for upgrading. <a href='%s/system/license' class='button green'>Details</a>
sr: Nova verzija iRedAdmin-Pro, %s, je sada dostupna za poboljšanje. <a href='%s/system/license' class='button green'>Details</a>

en: News & Announcements
sr: Vesti i obaveštenja

en: Next Page
sr: Sledeća strana

en: No account selected.
sr: Nalog nije izabran.

en: No admin log.
sr: Nema admin dnevnika.

en: No domain under control.
sr: Nema domena pod kontrolom.

en: No free domain quota left.
sr: Nema slobodne domenske kvote.

en: No incoming mails.
sr: Dolaznih e-pošti nema.

en: No mail admin available.
sr: Administrator pošte nije dostupan.

en: No mail alias available.
sr: Alias pošte nije dostupan.

en: No mail domain available.
sr: Domen pošte nije dostupan.

en: No mail user available.
sr: Korisnik pošte nije dostupan.

en: No members.
sr: Pregled članova

en: No moderator selected.
sr: Urednik nije izabran.

en: No moderators.
sr: Urednici

en: No more than %s characters.
sr: Ne više od %s karaktera.

en: No outgoing mails.
sr: Nema odlaznih pošta.

en: No quarantined mails.
sr: Nema karantiranih pošta.

en: Not a global admin.
sr: Nije globalni admin.

en: Not allowed to create mail alias under this domain.
sr: Nije dozvoljeno pravljenje aliasa e-pošte pod ovim domenom.

en: Not allowed to create mail user under this domain.
sr: Nije dozvoljeno pravljenje novog korisnika e-pošte pod ovim domenom.

en: Number of aliases
sr: Broja aliasa

en: Number of domains
sr: Broj domena

en: Number of max inbound emails
sr: Najveći broj dolaznih pošti

en: Number of max mail aliases
sr: Najveći broj aliasa

en: Number of max mail users
sr: Najveći broj korisnika

en: Number of max outbound emails
sr: Najveći broj odlaznih pošti

en: Number of users
sr: Broj korinsika

en: Old password
sr: Stara lozinka

en: One IP address or CIDR network per line.
sr: Jedna e-pošta po liniji.

en: One domain per line.
sr: Jedan zapis po liniji.

en: One record per line.
sr: Jedan zapis po liniji.

en: One sender per line.
sr: Jedan zapis po liniji.

en: Operation completed.
sr: Zahvat završen.

en: Or create other mail accounts:
sr: Ili napravi drugi nalog e-pošte:

en: Password
sr: Lozinka

en: Password is empty.
sr: Lozinka je prazna.

en: Password is too long.
sr: Lozinka je previše dugačka.

en: Password is too short.
sr: Lozinka je previše kratka.

en: Password must contain
sr: Nova lozinka treba da sadrži barem %s karaktera.

en: Path to mailbox
sr: Putanja do poštanskog sandučeta

en: Per-user bcc settings has higher priority than per-domain bcc settings.
sr: Per-user pošiljalac prigušenja ima veći prioritet.

en: Per-user throttle setting has higher priority.
sr: Per-user pošiljalac prigušenja ima veći prioritet.

en: Per-user whitelists & blacklists has highest priority, then per-domain setting, then global setting.
sr: Per-user pošiljalac prigušenja ima veći prioritet.

en: Permission denied.
sr: Dozvola je odbijena.

en: Personal information
sr: Informacije sistema

en: Plain text only
sr: Samo običan tekst

en: Please either mark mail user as domain admin or create a separate admin account.
sr: Molim vas ili obeležite korisnika pošte kao administratora domena ili napravite poseban admin nalog.

en: Please select at least one account.
sr: Molim vas izaberite barem jedan nalog.

en: Please select at least one domain.
sr: Molim vas izaberite barem jedan nalog.

en: Postfix manual page
sr: Postfix stranica za upotrebu

en: Preferences
sr: Postavke

en: Preferred language
sr: Željeni jezik

en: Previous Page
sr: Prethodna strana

en: Product name
sr: Naziv proizvoda

en: Profile of admin:
sr: Profile administratora:

en: Profile of alias:
sr: Profil aliasa:

en: Profile of domain:
sr: Profil domena:

en: Profile of user:
sr: Korisnički profil:

en: Profile updated failed.
sr: Ažuriranje profila nije uspelo.

en: Purchase a new license
sr: Obnovi licencu

en: Purchase date
sr: Datum kupovine

en: Quarantine bad-header email
sr: Nema karantiranih pošta.

en: Quarantine spam
sr: U karantinu

en: Quarantine virus
sr: Pošta u karantinu

en: Quarantined
sr: U karantinu

en: Quarantined Mails
sr: Pošta u karantinu

en: Quarantined Mails of Domain: %s
sr: Pošta u karantinu sa domena: %s

en: Quarantined Mails of User: %s
sr: Pošta u karantinu od korisnika: %s

en: Quarantined mails are not delivered to users' mailboxes yet, you can either delete them or release them. Mails will be delivered to user mailboxes after released.
sr: Pošta u karantinu nije dostavljena korisnicima, ipak vi možeteda ih ili obrišete ili ih pustite ponovo. Po puštanju pošte biće dostavljeni u poštansko sanduče korinsika.

en: Quota
sr: Kvota

en: Received
sr: Primljeno

en: Received Mails
sr: Primljene pošte

en: Received Mails of Domain: %s
sr: Pošta primljena sa domena: %s

en: Received Mails of User: %s
sr: Primljena pošta od strane korisnika: %s

en: Recipient
sr: Primalac

en: Relay
sr: Prenesi

en: Release Notes and Upgrade Tutorials
sr: Uputstva nadogradnje

en: Release selected
sr: Izdanje izabrano

en: Remove from list
sr: Ukloni sa liste

en: Renew license
sr: Obnovi licencu

en: Revoke admin privilege
sr: Profile administratora:

en: Sample
sr: Primer

en: Save a copy in mailbox
sr: Snimi kopiju u poštansko sanduče

en: Save changes
sr: Snimi promene

en: Search
sr: Traži

en: Search activities
sr: Aktivnost traženja

en: Search keyword could not be empty.
sr: Tražena ključna reč ne može biti prazna.

en: Search mail accounts
sr: Traži e-pošta naloge

en: Search results.
sr: Rezultat pretrage.

en: Seconds
sr: Sekundi

en: Security token did not match. Please refresh current page and re-perform form action.
sr: Bezbednost tokena ne odgovara. Osvežite trenutnu stranicu i ponovo izvrši oblik akcija.

en: Selected accounts were deleted.
sr: Izabrani nalozi su obrisani.

en: Selected accounts were disabled.
sr: Izabrani nalozi su onesposobljeni.

en: Selected accounts were enabled.
sr: Izabrani nalozi su omogućeni.

en: Selected accounts were marked as domain admin.
sr: Izabrani nalozi su obeleženi kao domen admini.

en: Selected accounts were marked as global admin.
sr: Izabrani nalozi su obeleženi kao global admini.

en: Selected accounts were unmarked as domain admin.
sr: Izabrani nalozi su neobeleženi kao domen admini.

en: Selected accounts were unmarked as global admin.
sr: Izabrani nalozi su neobeleženi kao global admini.

en: Selected domains were disabled.
sr: Izabrani domeni su onemogućeni.

en: Selected domains were enabled.
sr: Izabrani domeni su omogućeni.

en: Selected log records were deleted.
sr: Izabrani dnevnici zapisa su obrisani.

en: Selected records were deleted.
sr: Izabrani zapisi su obrisani.

en: Self-service
sr: Usluga e-pošte

en: Send me an email with download link
sr: Pošalji mi e-poštu sa linkom za skidanje

en: Sender
sr: Pošiljalac

en: Sender address format
sr: Adresa pošiljaoca

en: Sending mails via SMTP
sr: Slanje pošte preko SMTP

en: Sending mails via SMTP over TLS/SSL
sr: Slanje pošte preko SMTP i TLS-SSL

en: Sent
sr: Poslato

en: Sent Mails
sr: Poslate pošte

en: Server Load
sr: Opterećenje servera

en: Server-side size limit exceeded. Please increase "sizelimit" in your LDAP server.
sr: Server-side ograničenje veličine premašen. Molimo povećajte "sizelimit" na vašem LDAP serveru.

en: Session expired, please re-login.
sr: Sessija istekla, molimo ponovo se prijavite na sistem.

en: Set mail forwarding
sr: Omogući prosleđivanje pošte

en: Set to 0 for unlimited.
sr: Postaviti na 0 za neograničeno.

en: Set value to -1 means not allowed to create this kind of account.
sr: Postaviti vrednost na -1 znači da je zabranjeno pravljenje ovakve vrste naloga.

en: Set value to 0 for unlimited.
sr: Postaviti vrednost na 0 za neograničeno.

en: Set value to 0 or leave it empty for unlimited.
sr: Postaviti vrednost na 0 ili ostaviti prazno za neograničeno.

en: Show in Global Address Book
sr: Prikazano u globalno LDAP adresaru

en: Single IP Address
sr: Jedna IP adresa

en: Single user
sr: Jedan korisnik

en: Size
sr: Veličina

en: Statistics of latest 24 hours
sr: Statistika zadnjih 24 sata

en: Store password in plain text
sr: Snimi lozinku kako običan tekst

en: Stored
sr: Uskladišten

en: Stored emails
sr: Uskladištene pošte

en: Subject
sr: Naslov

en: Submit
sr: Primeni

en: Submited domain name is incorrect.
sr: Predato ime domena je netačno.

en: Support
sr: Podrška

en: System
sr: Sistem

en: System Information
sr: Informacije sistema

en: Telephone Number
sr: Broj telefona

en: This is a mail alias.
sr: Lista svih poštanskih aliasa.

en: This is a mailing list.
sr: Lista svih poštanskih listi.

en: Throttle
sr: Prigušivanje

en: Throttling
sr: Prigušivanje

en: Time
sr: Vreme

en: Unlimited
sr: Neograničen

en: Unmark as domain admin
sr: Demarkiraj kao domen admin

en: Unmark as global admin
sr: Demarkiraj kao global admin

en: Unrestricted
sr: Neograničen

en: Update whitelists and blacklists
sr: Dodaj belu listu

en: Used
sr: Upotrebljen

en: User
sr: Korisnik

en: User created.
sr: Korisnik napravljen.

en: User/Employee ID
sr: Korisnik/Zaposlen ID

en: Username
sr: Korisničko ime

en: Username must be an valid email address.
sr: Korisničko ime mora biti ispravana e-poštanska adresa.

en: Username or password is incorrect.
sr: Koriničko ime ili lozinka nije odgovarajuća.

en: Users
sr: Korisnici

en: Users under domain: %s
sr: Korisnici pod domenom: %s

en: Valid record formats
sr: Format zapisa

en: View members
sr: Pregled članova

en: Warning
sr: Upozorenje

en: White/Blacklist
sr: Bela/Crna lista

en: White/Blacklists
sr: Bela/Crna lista

en: Whitelist has higher priority than blacklist.
sr: Bela lista ima veći prioritet od crne liste.

en: Whitelisted recipients
sr: Bele liste

en: Whitelisted senders
sr: Bele liste

en: Whitelists & Blacklists
sr: Dodaj belu listu

en: Who can send email to this list
sr: Ko može da šalje poštu na ovu listu

en: You are running version %s
sr: Vi imate verziju %s

en: You can NOT create more users under domain %s.
sr: Ne možete više korisnika da pravite pod domenom %s.

en: You can create <strong>%d</strong> more mail alias(es) under domain %s.
sr: Možete praviti još <strong>%d</strong> e-pošta aliasa pod domenom %s.

en: You can create <strong>%d</strong> more mail user(s) under domain %s.
sr: Možete praviti još <strong>%d</strong> e-pošta korisnika pod domenom %s.

en: You can't create mail aliases under domain %s.
sr: Ne možete da pravite e-pošta aliase pod domenom %s.

en: You can't create more mail aliases under domain %s.
sr: Ne možete da pravite više e-pošta aliase pod domenom %s.

en: Your search returned no hits.
sr: Vaša pretraga nije dala rezultate.

en: forward emails to host example.com through port 25. The [] form is required when you specify an IP address instead of a hostname, or disable MX DNS lookup.
sr: preusmerena pošta na host example.com kroz port 25. Forma [] je potrebna kada se zadaje IP adresa umesto imena hosta, ili onesposobiti MX DNS lookup.
