iRedAdmin-Pro - en to pl_PL translation catalogue (416 entries)

en: %d admin(s) found.
pl_PL: %d administratorów znaleziono.

en: %d domain(s) found.
pl_PL: %d domen znaleziono

en: %d mail alias(es) found.
pl_PL: Znaleziono %d alias(ów).

en: %d user(s) found.
pl_PL: Znaleziono %d użytkownika(ów)

en: %s account(s) exist.
pl_PL: Istnieje %s kont(o)

en: %s days, %s hours, %s minutes.
pl_PL: %s dni, %s godzin, %s minut.

en: 1 Day
pl_PL: 1 dzień

en: 1 Hour
pl_PL: 1 godzina

en: 1 Minute
pl_PL: 1 minuta

en: About greylisting
pl_PL: Szara lista

en: About mail logs
pl_PL: O logach poczty

en: About quarantined mails
pl_PL: O poczcie w kwarantannie

en: Account activities
pl_PL: Aktywność na koncie

en: Account already exists, please choose another one.
pl_PL: Konto już istnieje, wybierz inną nazwę użytkownika

en: Account does not exist.
pl_PL: Konto nie istnieje.

en: Account is disabled.
pl_PL: Konto jest wyłączone

en: Account is domain admin
pl_PL: Konto jest wyłączone

en: Account is global admin
pl_PL: To nie jest administrator globalny

en: Account status
pl_PL: Status konta

en: Account type
pl_PL: Typ pola

en: Activate account
pl_PL: Konto aktywne

en: Active
pl_PL: Aktywne

en: Add
pl_PL: Dodaj

en: Add account
pl_PL: Dodaj konto

en: Add admin
pl_PL: Dodaj administratora

en: Add domain
pl_PL: Dodaj domenę

en: Add mail alias
pl_PL: Dodaj alias pocztowy

en: Add mail alias under domain
pl_PL: Dodaj alias pocztowy w domenie %s

en: Add mail user
pl_PL: Dodaj listę mailową

en: Add mail user under domain
pl_PL: Dodaj użytkownika w domenie %s

en: Add mailing list
pl_PL: Dodaj listę mailową

en: Add new members
pl_PL: Dodaj nowych użytkowników

en: Add new moderators
pl_PL: Dodaj moderatorów

en: Add one
pl_PL: Dodaj jeden

en: Add one more?
pl_PL: dodaj jeden?

en: Add whitelist and blacklist
pl_PL: Dodaj białą listę

en: Address format
pl_PL: Adres nadawcy

en: Admin
pl_PL: Administrator

en: Admin Log
pl_PL: Log administracyjny

en: Admin created.
pl_PL: Administrator utworzony.

en: Admin login
pl_PL: Logowanie administracyjne

en: Admins
pl_PL: Administratorzy

en: Admins under domain: %s
pl_PL: Użytkownicy w domenie %s

en: Advanced
pl_PL: Zaawansowane

en: Alias domains
pl_PL: Alias domeny

en: Aliases
pl_PL: Aliasy

en: Aliases under domain: %s.
pl_PL: Aliasy w domenie: %s

en: All accounts
pl_PL: Wszystkie konta

en: All admins
pl_PL: Wszyscy administratorzy

en: All domains
pl_PL: Wszystkie domeny

en: All domains under your control.
pl_PL: Wszystkie domeny pod twoją kontrolą.

en: All sub-domains
pl_PL: Wszystkie poddomeny

en: Allocated
pl_PL: Przydzielone

en: Apply
pl_PL: Zastosuj

en: At least %s characters.
pl_PL: Minimalnie %s znaków

en: Attachments
pl_PL: Załączniki

en: Available quota:
pl_PL: Dostępna przestrzeń:

en: BCC
pl_PL: DW

en: BCC incoming emails to other address
pl_PL: DW przychodzącą pocztę na inny adres

en: BCC outgoing emails to other address
pl_PL: DW wychodzącą pocztę na inny adres

en: Bad Header
pl_PL: Nagłówki

en: Banned
pl_PL: Zbanowany

en: Blacklisted recipients
pl_PL: Czarne listy

en: Blacklisted senders
pl_PL: Czarne listy

en: Catch-all
pl_PL: Przejmij wszystko

en: Catch-all Addresses
pl_PL: Adresy przechwytujące

en: Catch-all address may receive many spam emails.
pl_PL: Zapisz wszystkie adresy które mogą otrzymywać dużo spamu

en: Change email address
pl_PL: Niewłaściwy adres.

en: Change email address to
pl_PL: Jeden adres email w linii.

en: Change password
pl_PL: Nowe hasło

en: Choose Action
pl_PL: Wybierz zachowanie

en: Choose activity type
pl_PL: Wybierz typ zachowań

en: Company/Organization Name
pl_PL: Przedsiębiorstwo/Organizacja

en: Confirm new password
pl_PL: Potwierdź nowe hasło

en: Contact webmaster
pl_PL: Skontaktuj się z administratorem

en: Content of disclaimer will be appended to outgoing emails.
pl_PL: Zawartość zrzeczenia będzie automatycznie dołączana do wiadomości.

en: Cumulative size of all inbound emails
pl_PL: Przydział dysku na wszystkie wychodzące maile

en: Cumulative size of all outbound emails
pl_PL: Przydział dysku na wszystkie wychodzące maile

en: Current password is incorrect.
pl_PL: Bieżące hasło jest nieprawidłowe.

en: Custom:
pl_PL: Niestandardowe:

en: Customize mail filter rule
pl_PL: Zmień regułę filtra poczty

en: Customize mail filter rule over TLS/SSL
pl_PL: Zmień regułę filtra poczty przez TLS/SSL

en: DISABLED
pl_PL: WYŁĄCZONO

en: Dashboard
pl_PL: Podsumowanie

en: Date
pl_PL: Data

en: Default language for new user
pl_PL: Domyślny przydział dyskowy dla nowych użytkowników

en: Default quota of new user
pl_PL: Domyślny przydział dyskowy dla nowych użytkowników

en: Delete
pl_PL: Usuń

en: Delete account
pl_PL: Usuń konto

en: Delete all in database
pl_PL: Usuń wszystkie z bazy danych

en: Delete selected
pl_PL: Usuń zaznaczone

en: Directory of mailbox storage
pl_PL: Folder w magazynie poczty

en: Disable
pl_PL: Wyłącz

en: Disable account
pl_PL: Wyłącz konto

en: Disabled
pl_PL: Wyłączono

en: Disabled accounts
pl_PL: Wyłącz konto

en: Disabled domain profiles
pl_PL: Zmień profil domeny

en: Disabled domains
pl_PL: Zmień profil domeny

en: Disclaimer
pl_PL: Zrzeczenie odpowiedzialności

en: Display Name
pl_PL: Nazwa wyświetlana

en: Domain
pl_PL: Domena

en: Domain Admins
pl_PL: Administratorzy domeny

en: Domain Name
pl_PL: Nazwa domeny

en: Domain activities
pl_PL: Aktywność w domenie

en: Domain admin
pl_PL: Ilość domen.

en: Domain already exists. Please check both primary or alias domains.
pl_PL: Domena już istnieje. Sprawdź na liście domen podstawowych i aliasów.

en: Domain and its sub-domains
pl_PL: Domena i poddomeny

en: Domain created.
pl_PL: Domena utworzona.

en: Domain name is empty.
pl_PL: Pusta nazwa domeny.

en: Domain name or mail address
pl_PL: Nazwa domeny lub adres email

en: Domain name or username is missed.
pl_PL: Brak nazwy domeny lub użytkownika

en: Domain quota size
pl_PL: Przydział dysku dla domeny

en: Domain quota size exceeded. Please contact your administrator or service provider to increase it.
pl_PL: Przydział dysku dla domeny został wyczerpany. Skontaktuj się z administratorem lub dostawcą usług aby go zwiększyć.

en: Domains
pl_PL: Domeny

en: Domains and Accounts
pl_PL: Domeny i konta

en: Dump disclaimer automatically
pl_PL: Automatyczne zrzeczenie odpowiedzialności

en: Edit account profile
pl_PL: Zmień profil konta

en: Edit domain profile
pl_PL: Zmień profil domeny

en: Edit quota setting
pl_PL: Zmień przydział dysku

en: Email address of alias account must end with domain name(s): %s.
pl_PL: Adres email konta aliasowego musi się kończyć nazwą domeny: %s.

en: Email address or domain names
pl_PL: Jeden adres email w linii.

en: Email address was changed.
pl_PL: Jeden adres email w linii.

en: Email addresses of alias accounts
pl_PL: Adresy kont aliasowych

en: Emails
pl_PL: Wiadomości

en: Emails delivered to non-exist mail accounts will be forwarded to catch-all address(es).
pl_PL: Wiadomości dostarczone do nieistniejących kont będą przekazane na adres przechwytujący.

en: Emails sent to <em><strong>user@[ALIAS_DOMAIN]</strong></em> will be delivered to <em><strong>user@%s</strong></em>.
pl_PL: Wiadomości wysłane do <em><strong>użytkownik@[ALIAS_DOMAIN]</strong></em> będą przekazanedo <em><strong>użytkownik@%s</strong></em>.

en: Empty address is not allowed.
pl_PL: Puste adresy są niedozwolone

en: Empty password is not allowed.
pl_PL: Puste hasła nie są dowolone.

en: Enable
pl_PL: Włącz

en: Enable alias account
pl_PL: Włącz konto aliasowe

en: Enable bad-header checking
pl_PL: Włącz ograniczenia dla nadawcy

en: Enable domain alias
pl_PL: Włącz aliasy dla domeny

en: Enable mail forwarding
pl_PL: Włącz przekazywanie wiadomości

en: Enable this account
pl_PL: Konto jest włączone

en: Enable this domain
pl_PL: Domena jest aktywna

en: Enable virus checking
pl_PL: Konto jest włączone

en: Enabled Services
pl_PL: Usługi włączone

en: Entire domain
pl_PL: Cała domena

en: Error while checking new version of iRedAdmin-Pro:
pl_PL: Błąd przy sprawdzaniu nowej wersji

en: Error while getting license info:
pl_PL: Błąd przy sprawdzaniu nowej wersji %s

en: Error:
pl_PL: Błąd:

en: Events
pl_PL: Zdarzenia

en: Everyone can send mail to this address
pl_PL: Każdy może przesyłać pocztę na ten adres

en: Exceeded domain account limit. Please contact your administrator or service provider to increase it.
pl_PL: Przekroczony limit ilości kont. Skontaktuj się z adminstratorem lub dostawcą usług aby go zwiększyć.

en: Expire date
pl_PL: Data wygaśnięcia.

en: Expired
pl_PL: Data wygaśnięcia.

en: External Members
pl_PL: Użytkownicy zewnętrzni

en: External moderators
pl_PL: Moderatorzy zewnętrzni

en: Fetching mails via IMAP
pl_PL: Pobieranie poczty przez IMAP

en: Fetching mails via IMAP over TLS/SSL
pl_PL: Pobieranie poczty przez IMAP z TLS/SSL

en: Fetching mails via POP3
pl_PL: Pobieranie poczty przez POP3

en: Fetching mails via POP3 over TLS/SSL
pl_PL: Pobieranie poczty przez POP3 z TLS/SSL

en: Filter:
pl_PL: Filtr:

en: First Page
pl_PL: Pierwsza strona

en: First name
pl_PL: Pierwsza strona

en: For Inbound Mails
pl_PL: Aktywuj Szarą listę dla tej domeny

en: For Outbound Mails
pl_PL: Aktywuj Szarą listę dla tej domeny

en: For advanced settings and further information please see
pl_PL: W celu zaawansowanej konfiguracji i dodatkowych informacji proszę zobaczyć

en: Forward mails to address
pl_PL: Przekaż pocztę na adres

en: Forwarding
pl_PL: Przekazywanie

en: Full name
pl_PL: Pełna nazwa

en: General
pl_PL: Ogólnie

en: Global Admin
pl_PL: Administrator globalny

en: Global Spam Policy
pl_PL: Administrator globalny

en: Global admin
pl_PL: Administrator globalny

en: Grant admin
pl_PL: Ilość domen.

en: Greylisting
pl_PL: Szara lista

en: Hostname
pl_PL: Nazwa hosta

en: IP Address
pl_PL: Adres IP

en: Increase it now?
pl_PL: Zwiększyć to teraz

en: Internal Members
pl_PL: Użytkownicy wewnętrzni.

en: Internal Moderators
pl_PL: Moderatorzy wewnętrzni.

en: Invalid account.
pl_PL: Nieprawidłowe działanie

en: Invalid action.
pl_PL: Nieprawidłowe działanie

en: Invalid domain name or mail address.
pl_PL: Niewłaściwa domena lub adres.

en: Invalid domain name.
pl_PL: Niewłaściwa domena.

en: Invalid mail address.
pl_PL: Niewłaściwy adres.

en: Invalid product id.
pl_PL: Niewłaściwe zapytanie.

en: Invalid request data.
pl_PL: Niewłaściwe zapytanie.

en: Is a global admin.
pl_PL: Jest administratorem globalnym.

en: Job Title
pl_PL: Stanowisko

en: Keyword
pl_PL: Słowo kluczowe

en: Kind
pl_PL: Rodzaj

en: Last Page
pl_PL: Ostatnia strona

en: Last name
pl_PL: Nazwa hosta

en: Latest version
pl_PL: Ostatnia wersja

en: Leave it empty to use <a href='%s'>domain setting</a>.
pl_PL: Lub pozostaw to pole puste aby użyć <a href='%s'>ustawień domenowych</a>.

en: Leave it empty to use server-wide default setting.
pl_PL: Pozostaw puste aby użyć ustawień domyślnych.

en: License
pl_PL: Licencja

en: License is active
pl_PL: Konto jest aktywne

en: License status
pl_PL: Status konta

en: Lifetime license
pl_PL: Licencja dożywotnia

en: List all mail aliases.
pl_PL: Pokaż wszystkie aliasy pocztowe.

en: List all mail users.
pl_PL: Pokaż wszystkich użytkowników poczty

en: Lists
pl_PL: Listy

en: Logged in as %s
pl_PL: Zalogowany jako %s

en: Login
pl_PL: Logowanie

en: Login required
pl_PL: Trzeba się zalogować

en: Login to manage your mail domains & accounts
pl_PL: Zaloguj się aby zarządzać domenami i kontami pocztowymi

en: Logout
pl_PL: Wyloguj

en: Mail Address
pl_PL: Adres email

en: Mail Aliases
pl_PL: Aliasy pocztowe

en: Mail Body
pl_PL: Treść

en: Mail Deliver Restriction
pl_PL: Ograniczenia w dostarczaniu poczty

en: Mail Headers
pl_PL: Nagłówki

en: Mail Users
pl_PL: Użytkownicy poczty

en: Mail alias created.
pl_PL: Utworzono alias pocztowy.

en: Mail sent to alias will be forwarded to members.
pl_PL: Poczta wysłana na alias zostanie przesłana do użytkowników.

en: Mailbox Quota
pl_PL: Przydział dysku na skrzynkę pocztową

en: Mails Sent by Domain: %s
pl_PL: Wiadomości wysłane w domenie: %s

en: Mails Sent by User: %s
pl_PL: Wiadomości wysłane przez użytkownika: %s

en: Mails were deleted.
pl_PL: Wiadomości zostały usunięte.

en: Mails were released.
pl_PL: Wiadomosci zostały wysłane.

en: Make sure disclaimer work as expected:
pl_PL: Upewnij się, że zrzeczenie odpowiedzialności działa zgodnie z oczekiwaniami

en: Manage per-user white/blacklists
pl_PL: Biała/Czarna lista

en: Manage quarantined mails
pl_PL: Brak wiadomości w kwarantannie

en: Managed Domains
pl_PL: Zarządzane domeny

en: Mark as backup MX
pl_PL: Oznacz jako zapasowy MX

en: Mark as domain admin
pl_PL: Wszyscy administratorzy poczty.

en: Mark as global admin
pl_PL: Zaznacz jako administratora globalnego

en: Mark this user as
pl_PL: Oznacz tego użytkownika jako

en: Max quota of mail user
pl_PL: Domyślny przydział dyskowy dla nowych użytkowników

en: Max size of single email
pl_PL: Maksymalny rozmiar wiadomości wychodzącej

en: Maximum password length
pl_PL: Maksymalna długość hasła

en: Member assigned success.
pl_PL: Użytkownik wprowadzony prawidłowo.

en: Member of Mail Aliases
pl_PL: Używa aliasów

en: Member removed success.
pl_PL: Użytkownik usunięty

en: Members
pl_PL: Użytkownicy

en: Message
pl_PL: Wiadomość

en: Minimum password length
pl_PL: Minimalna długość hasła

en: Mobile
pl_PL: Tel. komórkowy

en: Moderators
pl_PL: Moderatorzy

en: Moderators assigned success.
pl_PL: Moderator dodany.

en: Moderators removed success.
pl_PL: Moderator usunięty

en: Monitor incoming emails via BCC
pl_PL: Monitoruj przychodzącą pocztę przez UDW

en: Monitor outgoing emails via BCC
pl_PL: Monitoruj wychodzącą pocztę przez UDW

en: Multiple addresses are NOT supported.
pl_PL: Nie ma wsparcia dla użycia kilku adresów.

en: Network
pl_PL: Sieć

en: New password
pl_PL: Nowe hasło

en: New password must NOT contain more than %s characters.
pl_PL: Nowe hasło musi zawierać mniej niż %s znaków.

en: New password must contain at least %s characters.
pl_PL: Nowe hasło musi zawierać minimum %s znaków.

en: New passwords are not match.
pl_PL: Nowa hasła różnią się.

en: New version is available.
pl_PL: Dostępna nowa wersja

en: New version of iRedAdmin-Pro, %s, is now available for upgrading. <a href='%s/system/license' class='button green'>Details</a>
pl_PL: Nowa wersja iRedAdmin-Pro, %s jest teraz dostępna do uaktualnienia. <a href='%s/system/license' class='button green'>Szczegóły</a>

en: News & Announcements
pl_PL: Wiadomości i ogłoszenia

en: Next Page
pl_PL: Następna strona

en: No account selected.
pl_PL: Nie wybrano żadnego konta

en: No admin log.
pl_PL: Brak logu administracyjnego

en: No domain under control.
pl_PL: Niekontrolujesz żadnej domeny

en: No free domain quota left.
pl_PL: Przydział dysku wyczerpany

en: No incoming mails.
pl_PL: Brak wiadomości przychodzących

en: No mail admin available.
pl_PL: Nie utworzono domen pocztowych

en: No mail alias available.
pl_PL: Nie utworzono aliasów pocztowych.

en: No mail domain available.
pl_PL: Nie utworzono domen pocztowych

en: No mail user available.
pl_PL: Nie utworzono użytkowników poczty.

en: No members.
pl_PL: Przeglądaj użytkowników

en: No moderator selected.
pl_PL: Nie wybrano moderatora.

en: No moderators.
pl_PL: Moderatorzy

en: No more than %s characters.
pl_PL: Nie więcej niż %s znaków

en: No outgoing mails.
pl_PL: Brak wiadomości wychodzących

en: No quarantined mails.
pl_PL: Brak wiadomości w kwarantannie

en: Not a global admin.
pl_PL: To nie jest administrator globalny

en: Not allowed to create mail alias under this domain.
pl_PL: Nie masz uprawnień do tworzenia aliasów w tej domenie.

en: Not allowed to create mail user under this domain.
pl_PL: Nie masz uprawnień do tworzenia użytkowników poczty w tej domenie.

en: Number of aliases
pl_PL: Liczba aliasów

en: Number of domains
pl_PL: Ilość domen.

en: Number of max inbound emails
pl_PL: Maksymalna ilość przychodzących maili

en: Number of max mail aliases
pl_PL: Maksymalna liczba aliasów pocztowych

en: Number of max mail users
pl_PL: Maksymalna liczba użytkowników poczty

en: Number of max outbound emails
pl_PL: Maksymalna liczba wychodzących maili

en: Number of users
pl_PL: Liczba użytkowników

en: Old password
pl_PL: Stare hasło

en: One IP address or CIDR network per line.
pl_PL: Jeden adres email w linii.

en: One domain per line.
pl_PL: Jeden rekord w linii.

en: One record per line.
pl_PL: Jeden rekord w linii.

en: One sender per line.
pl_PL: Jeden rekord w linii.

en: Operation completed.
pl_PL: Operacja zakończona

en: Or create other mail accounts:
pl_PL: Lub utwórz inne konta pocztowe:

en: Password
pl_PL: Hasło

en: Password is empty.
pl_PL: Hasło jest puste.

en: Password is too long.
pl_PL: Hasło jest za długie

en: Password is too short.
pl_PL: Hasło jest za krótkie

en: Password must contain
pl_PL: Nowe hasło musi zawierać minimum %s znaków.

en: Path to mailbox
pl_PL: Ścieżka do skrzynki pocztowej

en: Per-user bcc settings has higher priority than per-domain bcc settings.
pl_PL: Wyższy priorytet mają ograniczenia dla nadawcy.

en: Per-user throttle setting has higher priority.
pl_PL: Wyższy priorytet mają ograniczenia dla nadawcy.

en: Per-user whitelists & blacklists has highest priority, then per-domain setting, then global setting.
pl_PL: Wyższy priorytet mają ograniczenia dla nadawcy.

en: Permission denied.
pl_PL: Odmowa dostępu

en: Personal information
pl_PL: Informacje o systemie

en: Plain text only
pl_PL: Tylko czysty tekst

en: Please either mark mail user as domain admin or create a separate admin account.
pl_PL: Proszę albo oznaczyć użytkownika poczty jako administratora domeny lub utworzyć osobne konto administratora.

en: Please select at least one account.
pl_PL: Wybierz przynajmniej jedno konto

en: Please select at least one domain.
pl_PL: Wybierz przynajmniej jedno konto

en: Postfix manual page
pl_PL: Strona podręcznika Postfix

en: Preferences
pl_PL: Ustawienia

en: Preferred language
pl_PL: Preferowany język

en: Previous Page
pl_PL: Poprzednia strona

en: Product name
pl_PL: Nazwa hosta

en: Profile of admin:
pl_PL: Profil administratora

en: Profile of alias:
pl_PL: Profil odnośnika

en: Profile of domain:
pl_PL: Profil domeny:

en: Profile of user:
pl_PL: Profil użytkownika

en: Profile updated failed.
pl_PL: Aktualizacja profilu nieudana

en: Purchase a new license
pl_PL: Odnów licencję

en: Purchase date
pl_PL: Data zakupu

en: Quarantine bad-header email
pl_PL: Brak wiadomości w kwarantannie

en: Quarantine spam
pl_PL: W kwarantannie

en: Quarantine virus
pl_PL: Poczta w kwarantannie

en: Quarantined
pl_PL: W kwarantannie

en: Quarantined Mails
pl_PL: Poczta w kwarantannie

en: Quarantined Mails of Domain: %s
pl_PL: Poczta w kwarantannie poczodząca z domeny: %s

en: Quarantined Mails of User: %s
pl_PL: Poczta w kwarantannie należąca do użytkownika %s

en: Quarantined mails are not delivered to users' mailboxes yet, you can either delete them or release them. Mails will be delivered to user mailboxes after released.
pl_PL: Poczta w kwarantannie nie jest dostarczana użytkownikom. Możesz ją usunąć, bądź zezwolić na jej doręczenie. Po twoim zezwoleniu poczta zostanie doręczona do odbiorców

en: Quota
pl_PL: Przydział dysku

en: Received
pl_PL: Otrzymane

en: Received Mails
pl_PL: Otrzymanych wiadomości

en: Received Mails of Domain: %s
pl_PL: Otrzymanych wiadomości w domenie: %s

en: Received Mails of User: %s
pl_PL: Wiadomości otrzymanych dla użytkownika: %s

en: Recipient
pl_PL: Odbiorca

en: Relay
pl_PL: Przekazy

en: Release Notes and Upgrade Tutorials
pl_PL: Samouczki uaktualniania

en: Release selected
pl_PL: Doręcz zaznaczone

en: Remove from list
pl_PL: Usuń z listy

en: Renew license
pl_PL: Odnów licencję

en: Revoke admin privilege
pl_PL: Profil administratora

en: Sample
pl_PL: Przykład

en: Save a copy in mailbox
pl_PL: Zapisz kopię w skrzynce pocztowej

en: Save changes
pl_PL: Zapisz zmiany

en: Search
pl_PL: Szukaj

en: Search activities
pl_PL: Wyszukiwania

en: Search keyword could not be empty.
pl_PL: Poszukiwane określenie nie może być puste.

en: Search mail accounts
pl_PL: Znajdź konta pocztowe

en: Search results.
pl_PL: Wyniki wyszukiwania

en: Seconds
pl_PL: Sekund

en: Security token did not match. Please refresh current page and re-perform form action.
pl_PL: Token bezpieczeństwa jest niewłaściwy. Odświerz aktualną stronę i powtórz operacje.

en: Selected accounts were deleted.
pl_PL: Wybrane konta zostały usunięte.

en: Selected accounts were disabled.
pl_PL: Wybrane konta zostały wyłączone

en: Selected accounts were enabled.
pl_PL: Wybrane konta zostały usunięte.

en: Selected accounts were marked as domain admin.
pl_PL: Wybrane konta zostały usunięte.

en: Selected accounts were marked as global admin.
pl_PL: Wybrane konta zostały usunięte.

en: Selected accounts were unmarked as domain admin.
pl_PL: Wybrane konta zostały usunięte.

en: Selected accounts were unmarked as global admin.
pl_PL: Wybrane konta zostały usunięte.

en: Selected domains were disabled.
pl_PL: Wybrane domeny są teraz nieaktywne.

en: Selected domains were enabled.
pl_PL: Wybrane domeny są teraz aktywne.

en: Selected log records were deleted.
pl_PL: Wybrane wpisy zostały usunięte.

en: Selected records were deleted.
pl_PL: Wybrane pola zostały usunięte.

en: Self-service
pl_PL: Usługi pocztowe

en: Send me an email with download link
pl_PL: Wyślij do mnie email z odnośnikiem do pobrania

en: Sender
pl_PL: Nadawca

en: Sender address format
pl_PL: Adres nadawcy

en: Sending mails via SMTP
pl_PL: Wysyłanie poczty przez SMTP.

en: Sending mails via SMTP over TLS/SSL
pl_PL: Wysyłanie wiadomości przez SMTP z użyciem TLS/SSL

en: Sent
pl_PL: Wysłane

en: Sent Mails
pl_PL: Wysłane wiadomości

en: Server Load
pl_PL: Obciążenie serwera

en: Server-side size limit exceeded. Please increase "sizelimit" in your LDAP server.
pl_PL: Przekroczony limit rozmiaru ustalony na serwerze. Zwiększ limit na serwerze LDAP.

en: Session expired, please re-login.
pl_PL: Sesja wygasła, proszę się zalogować ponownie

en: Set mail forwarding
pl_PL: Włącz przekazywanie wiadomości

en: Set to 0 for unlimited.
pl_PL: Wpisz 0 aby zlikwidować limit

en: Set value to -1 means not allowed to create this kind of account.
pl_PL: Wartość ustawiona na -1 oznacza brak uprawnień do tworzenia tego rodzaju konta.

en: Set value to 0 for unlimited.
pl_PL: Wpisz 0 aby znieść limity

en: Set value to 0 or leave it empty for unlimited.
pl_PL: Wstaw wartość 0, bądź pozostaw puste aby znieść limity

en: Show in Global Address Book
pl_PL: Wyświetlać w globalnej książce adresowej

en: Single IP Address
pl_PL: Pojedynczy adres IP

en: Single user
pl_PL: Pojedynczy użytkownik

en: Size
pl_PL: Wielkość

en: Statistics of latest 24 hours
pl_PL: Statystyki ostatnich 24 godzin

en: Store password in plain text
pl_PL: Bieżące hasło jest nieprawidłowe.

en: Stored
pl_PL: Użycie

en: Stored emails
pl_PL: Wiadomości pocztowych

en: Subject
pl_PL: Temat

en: Submit
pl_PL: Zapisz

en: Submited domain name is incorrect.
pl_PL: Wprowadzona domena jest nieprawidłowa

en: Support
pl_PL: Pomoc

en: System Information
pl_PL: Informacje o systemie

en: Telephone Number
pl_PL: Numer telefonu

en: This is a mail alias.
pl_PL: Pokaż wszystkie aliasy pocztowe.

en: This is a mailing list.
pl_PL: Pokaż wszystkie listy mailingowe.

en: Throttle
pl_PL: Ograniczenia

en: Throttling
pl_PL: Ograniczenia

en: Time
pl_PL: Czas

en: Unlimited
pl_PL: Bez ograniczeń

en: Unmark as domain admin
pl_PL: Wszyscy administratorzy poczty.

en: Unmark as global admin
pl_PL: Zaznacz jako administratora globalnego

en: Unrestricted
pl_PL: Bez ograniczeń

en: Update whitelists and blacklists
pl_PL: Dodaj białą listę

en: Uptime
pl_PL: Czas pracy

en: Used
pl_PL: Użycie

en: User
pl_PL: Użytkownik

en: User created.
pl_PL: Użytkownik utworzony.

en: User/Employee ID
pl_PL: ID Użytkownika/Pracownika

en: Username
pl_PL: Nazwa użytkownika

en: Username must be an valid email address.
pl_PL: Nazwa użytkownika musi być prawidłowym adresem email.

en: Username or password is incorrect.
pl_PL: Nazwa użytkownika bądź hasło są nieprawidłowe.

en: Users
pl_PL: Użytkownicy

en: Users under domain: %s
pl_PL: Użytkownicy w domenie %s

en: Valid record formats
pl_PL: Format pola

en: View members
pl_PL: Przeglądaj użytkowników

en: Virus
pl_PL: Wirus

en: Warning
pl_PL: Ostrzeżenie

en: White/Blacklist
pl_PL: Biała/Czarna lista

en: White/Blacklists
pl_PL: Biała/Czarna lista

en: Whitelist has higher priority than blacklist.
pl_PL: Biała lista ma wyższy priorytet niż czarna

en: Whitelisted recipients
pl_PL: Białe listy

en: Whitelisted senders
pl_PL: Białe listy

en: Whitelists & Blacklists
pl_PL: Dodaj białą listę

en: Who can send email to this list
pl_PL: Kto może wysyłać pocztę na tą listę

en: You are running version %s
pl_PL: Używasz wersji %s

en: You can NOT create more users under domain %s.
pl_PL: Nie możesz utworzyć więcej użytkowników w domenie %s

en: You can create <strong>%d</strong> more mail alias(es) under domain %s.
pl_PL: Możesz jeszcze utworzyć <strong>%d</strong> aliasów pocztowych w domenie %s.

en: You can create <strong>%d</strong> more mail user(s) under domain %s.
pl_PL: Możesz jeszcze utworzyć <strong>%d</strong> użytkowników w domenie %s.

en: You can't create mail aliases under domain %s.
pl_PL: Nie można utworzyć więcej aliasów w domenie %s.

en: You can't create more mail aliases under domain %s.
pl_PL: Nie można utworzyć więcej aliasów w domenie %s.

en: Your search returned no hits.
pl_PL: Wyszukiwanie nie dało wyniku

en: default transport
pl_PL: domyślny transport

en: forward emails to host example.com through port 25. The [] form is required when you specify an IP address instead of a hostname, or disable MX DNS lookup.
pl_PL: przekazuj emaile do hosta example.com przez port 25. Wymagane jest podanie danych w postaci [] podczas wpisywania adresu IP zamiast nazwy hosta lub należy wyłączyć wyszukiwanie MX DNS.
