iRedAdmin-Pro - en to fi_FI translation catalogue (411 entries)

en: %d admin(s) found.
fi_FI: %d ylläpitäjä(ä) löytyi.

en: %d domain(s) found.
fi_FI: %d domainia löytyi.

en: %d mail alias(es) found.
fi_FI: %d alias(ta) löytyi.

en: %d user(s) found.
fi_FI: %d käyttäjä(ä) löytyi.

en: %s account(s) exist.
fi_FI: %s tiliä.

en: %s days, %s hours, %s minutes.
fi_FI: %s päivää, %s tuntia, %s minuuttia.

en: 1 Day
fi_FI: 1 päivä

en: 1 Hour
fi_FI: 1 tunti

en: 1 Minute
fi_FI: 1 minuutti

en: About greylisting
fi_FI: Harmaalistaus

en: About mail logs
fi_FI: Tietoa sähköpostilogista

en: About quarantined mails
fi_FI: Tietoa sähköpostikaranteenista

en: Account activities
fi_FI: Tilin toiminnat

en: Account already exists, please choose another one.
fi_FI: Tili on jo olemassa, valitse toinen käyttäjänimi.

en: Account does not exist.
fi_FI: Tiliä ei löydy.

en: Account is disabled.
fi_FI: Tili on poistettu käytöstä.

en: Account is domain admin
fi_FI: Tili on poistettu käytöstä.

en: Account is global admin
fi_FI: Ei ole globaali ylläpitäjä.

en: Account status
fi_FI: Tilin tila

en: Account type
fi_FI: Tilin tyyppi

en: Activate account
fi_FI: Aktiivinen tili

en: Active
fi_FI: Aktiivinen

en: Add
fi_FI: Lisää

en: Add account
fi_FI: Lisää tili

en: Add admin
fi_FI: Lisää ylläpitäjä

en: Add domain
fi_FI: Lisää domain

en: Add mail alias
fi_FI: Lisää sähköpostialias

en: Add mail alias under domain
fi_FI: Lisää sähköpostialias domainiin %s

en: Add mail user
fi_FI: Lisää sähköpostilista

en: Add mail user under domain
fi_FI: Lisää käyttäjä domainiin: %s.

en: Add mailing list
fi_FI: Lisää sähköpostilista

en: Add new members
fi_FI: Lisää uusi jäsen

en: Add new moderators
fi_FI: Lisää uusi moderaattori

en: Add one
fi_FI: Lisää uusi

en: Add one more?
fi_FI: Lisää uusi?

en: Add whitelist and blacklist
fi_FI: Lisää valkoinen lista

en: Address format
fi_FI: Lähettäjän osoite

en: Admin
fi_FI: Ylläpitäjä

en: Admin Log
fi_FI: Ylläpitäjän logi

en: Admin created.
fi_FI: Ylläpitäjä luotu.

en: Admin login
fi_FI: Kirjautuminen ylläpitäjänä

en: Admins
fi_FI: Ylläpitäjät

en: Admins under domain: %s
fi_FI: Käyttäjiä domainissa: %s

en: Advanced
fi_FI: Edistynyt

en: Alias domains
fi_FI: Domain-aliakset

en: Aliases
fi_FI: Aliakset

en: Aliases under domain: %s.
fi_FI: Aliakset domainiin: %s.

en: All accounts
fi_FI: Kaikki tilit

en: All admins
fi_FI: Kaikki ylläpitäjät

en: All domains
fi_FI: Kaikki domainit

en: All domains under your control.
fi_FI: Sinun hallitsemat domainit

en: All sub-domains
fi_FI: Kaikki alidomainit

en: Allocated
fi_FI: Varattu

en: Apply
fi_FI: Aseta

en: At least %s characters.
fi_FI: Vähintään %s merkkiä.

en: Attachments
fi_FI: Liitteet

en: Available quota:
fi_FI: Vapaa kiintiö:

en: BCC
fi_FI: Piilokopio

en: BCC incoming emails to other address
fi_FI: Piilokopio saapuvista posteista toiseen osoitteeseen.

en: BCC outgoing emails to other address
fi_FI: Piilokopio lähtevistä posteista toiseen osoitteeseen.

en: Bad Header
fi_FI: Sähköpostin otsikot

en: Banned
fi_FI: Kielletty

en: Blacklisted recipients
fi_FI: Mustat listat

en: Blacklisted senders
fi_FI: Mustat listat

en: Catch-all
fi_FI: Nappaa-kaikki

en: Catch-all Addresses
fi_FI: Nappaa-kaikki osoitteet

en: Catch-all address may receive many spam emails.
fi_FI: Nappaa-kaikki osoitteet voivat vastaanottaa paljon roskapostia.

en: Change email address
fi_FI: Virheellinen sähköpostiosoite.

en: Change email address to
fi_FI: Yksi sähköpostiosoite per rivi.

en: Change password
fi_FI: Uusi salasana

en: Choose Action
fi_FI: Valitse toiminto

en: Choose activity type
fi_FI: Valitse toiminnan tyyppi

en: Company/Organization Name
fi_FI: Yrityksen/Järjestön nimi

en: Confirm new password
fi_FI: Vahvista uusi salasana

en: Contact webmaster
fi_FI: Ota yhteys ylläpitäjään

en: Content of disclaimer will be appended to outgoing emails.
fi_FI: Kuinka vastuuvapauslauseke otetaan käyttöön ulosmenevissä sähköposteissa.

en: Cumulative size of all inbound emails
fi_FI: Kiintiön koko kaikille lähteville sähköposteille

en: Cumulative size of all outbound emails
fi_FI: Kiintiön koko kaikille lähteville sähköposteille

en: Current password is incorrect.
fi_FI: Nykyinen salasana on virheellinen.

en: Custom:
fi_FI: Muokattu:

en: Customize mail filter rule
fi_FI: Muokkaa sähköpostin suodatussääntöä

en: Customize mail filter rule over TLS/SSL
fi_FI: Muokkaa sähköpostin TLS/SSL suodatussääntöä.

en: DISABLED
fi_FI: POISTETTU KÄYTÖSTÄ

en: Dashboard
fi_FI: Etusivu

en: Date
fi_FI: Päivä

en: Default language for new user
fi_FI: Oletuskiintiö uudelle käyttäjälle

en: Default quota of new user
fi_FI: Oletuskiintiö uudelle käyttäjälle

en: Delete
fi_FI: Poista

en: Delete account
fi_FI: Poista tili

en: Delete all in database
fi_FI: Poista kaikki tietokannasta

en: Delete selected
fi_FI: Poista valitut

en: Directory of mailbox storage
fi_FI: Sähköpostilaatikon tallennuskansio

en: Disable
fi_FI: Poista käytöstä

en: Disable account
fi_FI: Poista tili käytöstä

en: Disabled
fi_FI: Poistettu käytöstä

en: Disabled accounts
fi_FI: Poista tili käytöstä

en: Disabled domain profiles
fi_FI: Muokkaa domainin profiilia

en: Disabled domains
fi_FI: Muokkaa domainin profiilia

en: Disclaimer
fi_FI: Vastuuvapauslauseke

en: Display Name
fi_FI: Näyttönimi

en: Domain Admins
fi_FI: Domainin ylläpitäjät

en: Domain Name
fi_FI: Domain nimi

en: Domain activities
fi_FI: Domainin toimet

en: Domain admin
fi_FI: Domainien määrä

en: Domain already exists. Please check both primary or alias domains.
fi_FI: Domain on jo olemassa. Tarkasta domainit ja domainaliakset.

en: Domain and its sub-domains
fi_FI: Domain ja sen ali-domainit

en: Domain created.
fi_FI: Domain luotu.

en: Domain name is empty.
fi_FI: Domain nimi on tyhjä.

en: Domain name or mail address
fi_FI: Domain nimi tai sähköpostiosoite

en: Domain name or username is missed.
fi_FI: Domain nimi tai käyttäjänimi puuttuu.

en: Domain quota size
fi_FI: Domainin kiintiö

en: Domain quota size exceeded. Please contact your administrator or service provider to increase it.
fi_FI: Domainin kiintiö ylitetty. Ota yhteys ylläpitäjään tai palveluntarjoajaan kasvattaaksesi sitä.

en: Domains
fi_FI: Domainit

en: Domains and Accounts
fi_FI: Domainit ja tilit

en: Dump disclaimer automatically
fi_FI: Lisää vastuuvapauslauseke automaattisesti

en: Edit account profile
fi_FI: Muokkaa tilin profiilia

en: Edit domain profile
fi_FI: Muokkaa domainin profiilia

en: Edit quota setting
fi_FI: Muokkaa kiintiön asetuksia

en: Email address of alias account must end with domain name(s): %s.
fi_FI: Alias-tilien sähköpostiosoiteet pitää päättyä domain-nimeen: %s.

en: Email address or domain names
fi_FI: Yksi sähköpostiosoite per rivi.

en: Email address was changed.
fi_FI: Yksi sähköpostiosoite per rivi.

en: Email addresses of alias accounts
fi_FI: Sähköpostiosoitteet alias tilille

en: Emails
fi_FI: Sähköpostit

en: Emails delivered to non-exist mail accounts will be forwarded to catch-all address(es).
fi_FI: Saapuvat postit, joita ei löydy olemassa olevista osoitteista, toimitetaan nappaa-kaikki osoitteeseen.

en: Emails sent to <em><strong>user@[ALIAS_DOMAIN]</strong></em> will be delivered to <em><strong>user@%s</strong></em>.
fi_FI: Sähköpostit jotka lähetetään osoitteeseen <em><strong>user@[ALIAS_DOMAIN]</strong></em> toimitetaan <em><strong>user@%s</strong></em>.

en: Empty address is not allowed.
fi_FI: Tyhjä sähköpostiosoite ei ole sallittu.

en: Empty password is not allowed.
fi_FI: Tyhjä salasana ei ole sallittu.

en: Enable
fi_FI: Ota käyttöön

en: Enable alias account
fi_FI: Ota aliastili käyttöön

en: Enable bad-header checking
fi_FI: Ota käyttöön lähetyksen rajoitin

en: Enable domain alias
fi_FI: Ota domain alias käyttöön

en: Enable mail forwarding
fi_FI: Ota käyttöön sähköpostin edelleenlähetys

en: Enable this account
fi_FI: Ota tämä tili käyttöön

en: Enable this domain
fi_FI: Ota tämä domain käyttöön

en: Enable virus checking
fi_FI: Ota tämä tili käyttöön

en: Enabled Services
fi_FI: Käytössä olevat palvelut

en: Entire domain
fi_FI: Koko domain

en: Error while checking new version of iRedAdmin-Pro:
fi_FI: Virhe tarkastettaessa uutta versiota:

en: Error while getting license info:
fi_FI: Virhe tarkastettaessa uutta versiota: %s

en: Error:
fi_FI: Virhe:

en: Events
fi_FI: Tapahtumat

en: Everyone can send mail to this address
fi_FI: Jokainen voi lähettää sähköpostia tähän osoitteeseen

en: Exceeded domain account limit. Please contact your administrator or service provider to increase it.
fi_FI: Domain tilien maksimimäärä on ylitetty. Ota yhteys ylläpitäjään tai palveluntarjoajaan kasvattaaksesi sitä.

en: Expire date
fi_FI: Vanhentumispäivä

en: Expired
fi_FI: Vanhentumispäivä

en: External Members
fi_FI: Ulkoiset jäsenet

en: External moderators
fi_FI: Ulkoiset moderaattorit

en: Fetching mails via IMAP
fi_FI: Nouda sähköpostit IMAP kautta.

en: Fetching mails via IMAP over TLS/SSL
fi_FI: Nouda sähköpostit IMAP kautta (TLS/SSL).

en: Fetching mails via POP3
fi_FI: Nouda sähköpostit POP3 kautta.

en: Fetching mails via POP3 over TLS/SSL
fi_FI: Nouda sähköpostit POP3S kautta (POP3 TLS/SSL).

en: Filter:
fi_FI: Filtteri:

en: First Page
fi_FI: Ensimmäinen sivu

en: First name
fi_FI: Ensimmäinen sivu

en: For Inbound Mails
fi_FI: Ota tämä domain käyttöön

en: For Outbound Mails
fi_FI: Ota tämä domain käyttöön

en: For advanced settings and further information please see
fi_FI: Lisäasetukset ja lisätiedot

en: Forward mails to address
fi_FI: Edelleenohjaa sähköpostit osoitteeseen

en: Forwarding
fi_FI: Edelleenohjaus

en: Full name
fi_FI: Koko nimi

en: General
fi_FI: Yleinen

en: Global Admin
fi_FI: Globaali ylläpitäjä

en: Global Spam Policy
fi_FI: Globaali ylläpitäjä

en: Global admin
fi_FI: Globaali ylläpitäjä

en: Grant admin
fi_FI: Domainien määrä

en: Greylisting
fi_FI: Harmaalistaus

en: Hostname
fi_FI: Isäntänimi

en: IP Address
fi_FI: IP-osoite

en: Increase it now?
fi_FI: Kasvata nyt?

en: Internal Members
fi_FI: Sisäiset jäsenet

en: Internal Moderators
fi_FI: Sisäiset moderaattorit

en: Invalid account.
fi_FI: Virheellinen toiminto.

en: Invalid action.
fi_FI: Virheellinen toiminto.

en: Invalid domain name or mail address.
fi_FI: Virheellinen domain nimi tai sähköpostiosoite.

en: Invalid domain name.
fi_FI: Virheellinen domain nimi.

en: Invalid mail address.
fi_FI: Virheellinen sähköpostiosoite.

en: Invalid product id.
fi_FI: Virheellinen pyyntö.

en: Invalid request data.
fi_FI: Virheellinen pyyntö.

en: Is a global admin.
fi_FI: On globaali ylläpitäjä.

en: Job Title
fi_FI: Tehtävänimi

en: Keyword
fi_FI: Hakusana

en: Last Page
fi_FI: Edellinen sivu

en: Last name
fi_FI: Isäntänimi

en: Latest version
fi_FI: Viimeisin versio

en: Leave it empty to use <a href='%s'>domain setting</a>.
fi_FI: Tai jätä tyhjäksi käyttääksesi  <a href='%s'>domain asetuksia</a>.

en: Leave it empty to use server-wide default setting.
fi_FI: Jätä tyhjäksi käyttääksesi palvelinlaajuisia oletusasetuksia.

en: License
fi_FI: Lisenssi

en: License is active
fi_FI: Tili on aktiivinen.

en: License status
fi_FI: Tilin tila

en: Lifetime license
fi_FI: Elinikäinen lisenssi

en: List all mail aliases.
fi_FI: Listaa kaikki sähköpostialiakset.

en: List all mail users.
fi_FI: Listaa kaikki sähköpostikäyttäjät.

en: Lists
fi_FI: Listat

en: Logged in as %s
fi_FI: Kirjautunut sisään tunnuksella %s

en: Login
fi_FI: Kirjaudu

en: Login required
fi_FI: Kirjautuminen vaaditaan

en: Login to manage your mail domains & accounts
fi_FI: Kirjaudu hallitaksesi sähköpostidomaineja ja tilejä

en: Logout
fi_FI: Kirjaudu ulos

en: Mail Address
fi_FI: Sähköpostiosoite

en: Mail Aliases
fi_FI: Sähköpostialiakset

en: Mail Body
fi_FI: Sähköpostin runko

en: Mail Deliver Restriction
fi_FI: Postivälityksen rajoitteet

en: Mail Headers
fi_FI: Sähköpostin otsikot

en: Mail Users
fi_FI: Sähköpostikäyttäjät

en: Mail alias created.
fi_FI: Sähköpostialias luotu.

en: Mail sent to alias will be forwarded to members.
fi_FI: Aliakselle lähetetyt sähköpostit edelleenohjataan sen jäsenille.

en: Mailbox Quota
fi_FI: Sähköpostilaatikon kiintiö

en: Mails Sent by Domain: %s
fi_FI: Sähköpostit lähetetty domainista: %s

en: Mails Sent by User: %s
fi_FI: Sähköpostit lähetetty käyttäjältä: %s

en: Mails were deleted.
fi_FI: Sähköpostit poistettu.

en: Mails were released.
fi_FI: Sähköpostit julkaistu.

en: Make sure disclaimer work as expected:
fi_FI: Varmista että vastuuvapauslauseke toimii odotetulla tavalla:

en: Manage per-user white/blacklists
fi_FI: Valkoinen/musta -lista

en: Manage quarantined mails
fi_FI: Ei karanteenissa olevia sähköposteja.

en: Managed Domains
fi_FI: Hallitut domainit

en: Mark as backup MX
fi_FI: Merkitse vara MX

en: Mark as domain admin
fi_FI: Kaikki sähköpostin ylläpitäjät.

en: Mark as global admin
fi_FI: Merkitse globaaliksi ylläpitäjäksi

en: Mark this user as
fi_FI: Merkitse tämä käyttäjä

en: Max quota of mail user
fi_FI: Oletuskiintiö uudelle käyttäjälle

en: Max size of single email
fi_FI: Yksittäisen ulosmenevän sähköpostin maksimikoko

en: Maximum password length
fi_FI: Salasanan maksimi pituus

en: Member assigned success.
fi_FI: Jäsenen määritys onnistui.

en: Member of Mail Aliases
fi_FI: Sähköpostialiasten jäsenyydet

en: Member removed success.
fi_FI: Jäsenen poisto onnistui.

en: Members
fi_FI: Jäsenet

en: Message
fi_FI: Viesti

en: Minimum password length
fi_FI: Salasanan minimipituus

en: Mobile
fi_FI: Matkapuhelin

en: Moderators
fi_FI: Moderaattorit

en: Moderators assigned success.
fi_FI: Moderaattorit määritetty onnistuneesti.

en: Moderators removed success.
fi_FI: Moderaattorit poistettu onnistuneesti.

en: Monitor incoming emails via BCC
fi_FI: Seuraa saapuvia sähköposteja piilokopiolla

en: Monitor outgoing emails via BCC
fi_FI: Seuraa lähteviä sähköposteja piilokopiolla

en: Multiple addresses are NOT supported.
fi_FI: Useaa osoitetta EI tueta.

en: Network
fi_FI: Verkko

en: New password
fi_FI: Uusi salasana

en: New password must NOT contain more than %s characters.
fi_FI: Uusi salasana EI saa olla pidempi kuin %s merkkiä.

en: New password must contain at least %s characters.
fi_FI: Uuden salasanan täytyy pitää sisällään ainakin %s merkkiä.

en: New passwords are not match.
fi_FI: Antamasi salasanat eivät täsmää

en: New version is available.
fi_FI: Uusi versio saatavilla.

en: New version of iRedAdmin-Pro, %s, is now available for upgrading. <a href='%s/system/license' class='button green'>Details</a>
fi_FI: Uusi versio iRedAdmin-Pro, %s, on saatavilla. <a href='%s/system/license' class='button green'>Details</a>

en: News & Announcements
fi_FI: Uutiset & Tiedotteet

en: Next Page
fi_FI: Seuraava sivu

en: No account selected.
fi_FI: Ei tiliä valittuna.

en: No admin log.
fi_FI: Ei admin logia.

en: No domain under control.
fi_FI: Ei domainia hallittavana.

en: No free domain quota left.
fi_FI: Ei vapaata domainkiintiötä jäljellä.

en: No incoming mails.
fi_FI: Ei lähteviä sähköposteja.

en: No mail admin available.
fi_FI: Ei sähköpostidomainia saatavilla.

en: No mail alias available.
fi_FI: Ei sähköpostialiasta saatavilla.

en: No mail domain available.
fi_FI: Ei sähköpostidomainia saatavilla.

en: No mail user available.
fi_FI: Ei sähköpostikäyttäjää saatavilla.

en: No members.
fi_FI: Selaa jäseniä

en: No moderator selected.
fi_FI: Ei moderaattoria valittuna.

en: No moderators.
fi_FI: Moderaattorit

en: No more than %s characters.
fi_FI: Enintään %s merkkiä.

en: No outgoing mails.
fi_FI: Ei lähteviä sähköposteja.

en: No quarantined mails.
fi_FI: Ei karanteenissa olevia sähköposteja.

en: Not a global admin.
fi_FI: Ei ole globaali ylläpitäjä.

en: Not allowed to create mail alias under this domain.
fi_FI: Sähköpostialiasten luonti tähän domainiin ei ole sallittu.

en: Not allowed to create mail user under this domain.
fi_FI: Sähköpostikäyttäjien luonti tähän domainiin ei ole sallittu.

en: Number of aliases
fi_FI: Aliaksien määrä

en: Number of domains
fi_FI: Domainien määrä

en: Number of max inbound emails
fi_FI: Tulevien sähköpostien maksimimäärä

en: Number of max mail aliases
fi_FI: Sähköpostialiasten maksimimäärä

en: Number of max mail users
fi_FI: Sähköpostikäyttäjien maksimimäärä

en: Number of max outbound emails
fi_FI: Lähtevien sähköpostien maksimimäärä

en: Number of users
fi_FI: Käyttäjien määrä

en: Old password
fi_FI: Vanha salasana

en: One IP address or CIDR network per line.
fi_FI: Yksi sähköpostiosoite per rivi.

en: One domain per line.
fi_FI: Yksi tietue per rivi.

en: One record per line.
fi_FI: Yksi tietue per rivi.

en: One sender per line.
fi_FI: Yksi tietue per rivi.

en: Operation completed.
fi_FI: Toiminto valmis.

en: Or create other mail accounts:
fi_FI: Tai luo muita sähköpostitilejä:

en: Password
fi_FI: Salasana

en: Password is empty.
fi_FI: Salasana on tyhjä.

en: Password is too long.
fi_FI: Salasana on liian pitkä.

en: Password is too short.
fi_FI: Salasana on liian lyhyt.

en: Password must contain
fi_FI: Uuden salasanan täytyy pitää sisällään ainakin %s merkkiä.

en: Path to mailbox
fi_FI: Polku sähköpostilaatikkoon

en: Permission denied.
fi_FI: Pääsy evätty.

en: Personal information
fi_FI: Järjestelmätiedot

en: Plain text only
fi_FI: Vain pelkkä teksti.

en: Please either mark mail user as domain admin or create a separate admin account.
fi_FI: Merkitse sähköpostikäyttäjä domainin ylläpitäjäksi tai luo erillinen ylläpitotunnus.

en: Please select at least one account.
fi_FI: Valitse vähintään yksi tili.

en: Please select at least one domain.
fi_FI: Valitse vähintään yksi tili.

en: Postfix manual page
fi_FI: Postfix ohjesivu

en: Preferences
fi_FI: Asetukset

en: Preferred language
fi_FI: Haluttu kieli

en: Previous Page
fi_FI: Edellinen sivu

en: Product name
fi_FI: Isäntänimi

en: Profile of admin:
fi_FI: Profiili ylläpitäjälle:

en: Profile of alias:
fi_FI: Profiili aliakselle:

en: Profile of domain:
fi_FI: Profiili domainille:

en: Profile of user:
fi_FI: Profiili käyttäjälle:

en: Profile updated failed.
fi_FI: Profiilin päivitys epäonnistui.

en: Purchase a new license
fi_FI: Uusi lisenssi

en: Purchase date
fi_FI: Ostopäivä

en: Quarantine bad-header email
fi_FI: Ei karanteenissa olevia sähköposteja.

en: Quarantine spam
fi_FI: Karanteeni

en: Quarantine virus
fi_FI: Karanteenissa olevat sähköpostit

en: Quarantined
fi_FI: Karanteeni

en: Quarantined Mails
fi_FI: Karanteenissa olevat sähköpostit

en: Quarantined Mails of Domain: %s
fi_FI: Karanteenissa olevat sähköpostit domainista: %s

en: Quarantined Mails of User: %s
fi_FI: Karanteenissa olevat sähköpostit käyttäjältä: %s

en: Quarantined mails are not delivered to users' mailboxes yet, you can either delete them or release them. Mails will be delivered to user mailboxes after released.
fi_FI: Karanteenissa olevia sähköposteja ei välitetä käyttäjien sähköpostilaatikoihin, voit poistaa tai julkaista ne. Julkaistut sähköpostit välitetään käyttäjien sähköpostilaatikoihin.

en: Quota
fi_FI: Kiintiö

en: Received
fi_FI: Vastaanotetut

en: Received Mails
fi_FI: Vastaanotetut sähköpostit

en: Received Mails of Domain: %s
fi_FI: Vastaanotetut sähköpostit domainista: %s

en: Received Mails of User: %s
fi_FI: Vastaanotetut sähköpostit käyttäjältä: %s

en: Recipient
fi_FI: Vastaanottaja

en: Relay
fi_FI: Välityspalvelin

en: Release Notes and Upgrade Tutorials
fi_FI: Päivitä

en: Release selected
fi_FI: Julkaisu valittu

en: Remove from list
fi_FI: Poista listasta

en: Renew license
fi_FI: Uusi lisenssi

en: Revoke admin privilege
fi_FI: Profiili ylläpitäjälle:

en: Sample
fi_FI: Malli

en: Save a copy in mailbox
fi_FI: Tallenna kopio sähköpostilaatikkoon

en: Save changes
fi_FI: Tallenna muutokset

en: Search
fi_FI: Etsi

en: Search activities
fi_FI: Hakutoiminta

en: Search keyword could not be empty.
fi_FI: Hakusana ei voi olla tyhjä.

en: Search mail accounts
fi_FI: Tai luo muita sähköpostitilejä:

en: Search results.
fi_FI: Hakutulokset.

en: Seconds
fi_FI: Sekuntia

en: Security token did not match. Please refresh current page and re-perform form action.
fi_FI: turvallisuusvaltuudet eivät täsmää. Päivitä nykyinen sivu ja suorita toiminto uudelleen.

en: Selected accounts were deleted.
fi_FI: Valitut tilit poistettiin.

en: Selected accounts were disabled.
fi_FI: Valitut tilit poistettiin käytöstä.

en: Selected accounts were enabled.
fi_FI: Valitut tilit otettiin käyttöön.

en: Selected accounts were marked as domain admin.
fi_FI: Valitut tilit otettiin käyttöön.

en: Selected accounts were marked as global admin.
fi_FI: Valitut tilit otettiin käyttöön.

en: Selected accounts were unmarked as domain admin.
fi_FI: Valitut tilit otettiin käyttöön.

en: Selected accounts were unmarked as global admin.
fi_FI: Valitut tilit otettiin käyttöön.

en: Selected domains were disabled.
fi_FI: Valitut domainit poistettiin käytöstä.

en: Selected domains were enabled.
fi_FI: Valitut domainit otettiin käyttöön.

en: Selected log records were deleted.
fi_FI: Valitut lokitietueet poistettiin.

en: Selected records were deleted.
fi_FI: Valitut tietueet poistettiin.

en: Self-service
fi_FI: Sähköpostipalvelu

en: Send me an email with download link
fi_FI: Lähetä latauslinkki sähköpostilla

en: Sender
fi_FI: Lähettäjä

en: Sender address format
fi_FI: Lähettäjän osoite

en: Sending mails via SMTP
fi_FI: Lähetä sähköpostit SMTP:n kautta

en: Sending mails via SMTP over TLS/SSL
fi_FI: Lähetä sähköpostit SMPT:n kautta (TLS/SSL)

en: Sent
fi_FI: Lähetetyt

en: Sent Mails
fi_FI: Lähetetyt sähköpostit

en: Server Load
fi_FI: Palvelimen kuorma

en: Server-side size limit exceeded. Please increase "sizelimit" in your LDAP server.
fi_FI: Palvelimen kokorajoitus ylitetty. Kasvata arvoa "sizelimit" LDAP-palvelimella.

en: Session expired, please re-login.
fi_FI: Istunto vanhentunut, kirjaudu uudelleen.

en: Set mail forwarding
fi_FI: Ota käyttöön sähköpostin edelleenlähetys

en: Set to 0 for unlimited.
fi_FI: Aseta arvo 0 rajoittamattomalle

en: Set value to -1 means not allowed to create this kind of account.
fi_FI: Arvon asettaminen -1 tarkoittaa ettei tämänkaltaisen tilin luonti ole sallittu.

en: Set value to 0 for unlimited.
fi_FI: Aseta arvo 0 rajoittamattomalle.

en: Set value to 0 or leave it empty for unlimited.
fi_FI: Aseta arvo 0 tai jätä tyhjäksi rajoittamattomalle.

en: Show in Global Address Book
fi_FI: Näytetään globaalissa LDAP osoietkirjassa

en: Single IP Address
fi_FI: Yksittäinen IP-osoite

en: Single user
fi_FI: Yksittäinen käyttäjä

en: Size
fi_FI: Koko

en: Spam
fi_FI: Roskaposti

en: Statistics of latest 24 hours
fi_FI: Tilastot viimeiseltä 24 tunnilta

en: Store password in plain text
fi_FI: Nykyinen salasana on virheellinen.

en: Stored
fi_FI: Tallennetut

en: Stored emails
fi_FI: Tallennetut sähköpostit

en: Subject
fi_FI: Aihe

en: Submit
fi_FI: Lähetä

en: Submited domain name is incorrect.
fi_FI: Domainin nimi on virheellinen.

en: Support
fi_FI: Tuki

en: System
fi_FI: Järjestelmä

en: System Information
fi_FI: Järjestelmätiedot

en: Telephone Number
fi_FI: Puhelinnumero

en: This is a mail alias.
fi_FI: Listaa kaikki sähköpostialiakset.

en: This is a mailing list.
fi_FI: Listaa kaikki sähköpostilistat.

en: Throttle
fi_FI: Rajoitin

en: Throttling
fi_FI: Rajoitin

en: Time
fi_FI: Aika

en: Unlimited
fi_FI: Rajoittamaton

en: Unmark as domain admin
fi_FI: Kaikki sähköpostin ylläpitäjät.

en: Unmark as global admin
fi_FI: Merkitse globaaliksi ylläpitäjäksi

en: Unrestricted
fi_FI: Rajoittamaton

en: Update whitelists and blacklists
fi_FI: Lisää valkoinen lista

en: Uptime
fi_FI: Käynnissä

en: Used
fi_FI: Käytetty

en: User
fi_FI: Käyttäjä

en: User created.
fi_FI: Käyttäjä luotu.

en: User/Employee ID
fi_FI: Käyttäjä/Työntekijä ID

en: Username
fi_FI: Käyttäjänimi

en: Username must be an valid email address.
fi_FI: käyttäjänimi pitää olla voimassaoleva sähköpostiosoite.

en: Username or password is incorrect.
fi_FI: Käyttäjänimi tai salasana on väärin.

en: Users
fi_FI: Käyttäjät

en: Users under domain: %s
fi_FI: Käyttäjiä domainissa: %s

en: Valid record formats
fi_FI: Tietueen muoto

en: View members
fi_FI: Selaa jäseniä

en: Warning
fi_FI: Varoitus

en: White/Blacklist
fi_FI: Valkoinen/musta -lista

en: White/Blacklists
fi_FI: Valkoinen/musta -lista

en: Whitelist has higher priority than blacklist.
fi_FI: Valkoisella listalla on korkeampi prioriteetti kuin mustalla listalla.

en: Whitelisted recipients
fi_FI: Valkoiset listat

en: Whitelisted senders
fi_FI: Valkoiset listat

en: Whitelists & Blacklists
fi_FI: Lisää valkoinen lista

en: Who can send email to this list
fi_FI: Kuka voi lähettää sähköpostia tähän listaan.

en: You are running version %s
fi_FI: Käytössäsi on versio %s

en: You can NOT create more users under domain %s.
fi_FI: Et voi luoda enempää käyttäjiä domainiin %s.

en: You can create <strong>%d</strong> more mail alias(es) under domain %s.
fi_FI: Voit luoda <strong>%d</strong> sähköpostialiasta domainiin %s.

en: You can create <strong>%d</strong> more mail user(s) under domain %s.
fi_FI: Voit luoda <strong>%d</strong> sähköpostikäyttäjää domainiin %s.

en: You can't create mail aliases under domain %s.
fi_FI: Et voi luoda sähköpostialiaksia domainiin %s.

en: You can't create more mail aliases under domain %s.
fi_FI: Et voi luoda enempää sähköpostialiaksia domainiin %s.

en: Your search returned no hits.
fi_FI: Hakusi ei tuottanut tuloksia.

en: default transport
fi_FI: oletusliikenne
