iRedAdmin-Pro - en to cs_CZ translation catalogue (416 entries)

en: %d admin(s) found.
cs_CZ: Nalezeno %d správců

en: %d domain(s) found.
cs_CZ: Nalezeno %d domén

en: %d mail alias(es) found.
cs_CZ: Nalezeno %d aliasů

en: %d user(s) found.
cs_CZ: Nalezeno %d uživatelů

en: %s account(s) exist.
cs_CZ: Existuje %s účtů.

en: %s days, %s hours, %s minutes.
cs_CZ: %s dní, %s hodin, %s minut.

en: 1 Day
cs_CZ: 1 den

en: 1 Hour
cs_CZ: 1 hodina

en: 1 Minute
cs_CZ: 1 minuta

en: About greylisting
cs_CZ: Greylisting

en: About mail logs
cs_CZ: O logách pošty

en: About quarantined mails
cs_CZ: O emailech v karanténě

en: Account activities
cs_CZ: Aktivity účtu

en: Account already exists, please choose another one.
cs_CZ: Účet již existuje, zvolte jiné jméno.

en: Account does not exist.
cs_CZ: Účet neexistuje.

en: Account is disabled.
cs_CZ: Účet je zakázán

en: Account is domain admin
cs_CZ: Účet je zakázán

en: Account is global admin
cs_CZ: Není globální správce.

en: Account status
cs_CZ: Stav účtu

en: Account type
cs_CZ: Typ účtu

en: Activate account
cs_CZ: Aktivovat účet

en: Active
cs_CZ: Aktivní

en: Add
cs_CZ: Přidat

en: Add account
cs_CZ: Přidat účet

en: Add admin
cs_CZ: Přidat správce

en: Add domain
cs_CZ: Přidat doménu

en: Add mail alias
cs_CZ: Přidat alias

en: Add mail alias under domain
cs_CZ: Přidat alias v doméně %s

en: Add mail user
cs_CZ: Přidat maillist

en: Add mail user under domain
cs_CZ: Přidat uživatele v doméně %s

en: Add mailing list
cs_CZ: Přidat maillist

en: Add new members
cs_CZ: Přidat nové členy

en: Add new moderators
cs_CZ: Přidat nové moderátory

en: Add one
cs_CZ: Přidat

en: Add one more?
cs_CZ: Přidat další?

en: Add whitelist and blacklist
cs_CZ: Přidat whitelist

en: Address format
cs_CZ: Adresa odesílatele

en: Admin
cs_CZ: Správce

en: Admin Log
cs_CZ: Log správce

en: Admin created.
cs_CZ: Správce vytvořen.

en: Admin login
cs_CZ: Přihlášení správce

en: Admins
cs_CZ: Správci

en: Admins under domain: %s
cs_CZ: Uživatelé v doméně %s

en: Advanced
cs_CZ: Rozšířené

en: Alias domains
cs_CZ: Doménové aliasy

en: Aliases
cs_CZ: Aliasy

en: Aliases under domain: %s.
cs_CZ: Aliasy v doméně %s

en: All accounts
cs_CZ: Všechny účty

en: All admins
cs_CZ: Všichni správci

en: All domains
cs_CZ: Všechny domény

en: All domains under your control.
cs_CZ: Seznam spravovaných domén

en: All sub-domains
cs_CZ: Všechny subdomény

en: Allocated
cs_CZ: Přiděleno

en: Apply
cs_CZ: Provést

en: At least %s characters.
cs_CZ: Nejméně %s znaků.

en: Attachments
cs_CZ: Přílohy

en: Available quota:
cs_CZ: Dostupný prostor:

en: BCC
cs_CZ: Sledování

en: BCC incoming emails to other address
cs_CZ: Přichozí emaily na jinou BCC adresu

en: BCC outgoing emails to other address
cs_CZ: Odchozí emaily na jinou BCC adresu

en: Bad Header
cs_CZ: Hlavičky emailu

en: Banned
cs_CZ: Zakázáno

en: Blacklisted recipients
cs_CZ: Blacklisty

en: Blacklisted senders
cs_CZ: Blacklisty

en: Catch-all
cs_CZ: Doménový koš

en: Catch-all Addresses
cs_CZ: Adresa doménového koše

en: Catch-all address may receive many spam emails.
cs_CZ: Povolení funkce "Doménový koš" může mít za následek doručování velkého množství spamu.

en: Change email address
cs_CZ: Neplatná emailová adresa.

en: Change email address to
cs_CZ: Jedna emailová adresa na řádek.

en: Change password
cs_CZ: Nové heslo

en: Choose Action
cs_CZ: Vyberte akci

en: Choose activity type
cs_CZ: Vyberte typ aktivity

en: Company/Organization Name
cs_CZ: Firma

en: Confirm new password
cs_CZ: Potvrďte nové heslo

en: Contact webmaster
cs_CZ: Kontaktujte správce

en: Content of disclaimer will be appended to outgoing emails.
cs_CZ: Obsah patičky bude vložen do odchozích emailů.

en: Cumulative size of all inbound emails
cs_CZ: Celková velikost odchozích emailů

en: Cumulative size of all outbound emails
cs_CZ: Celková velikost odchozích emailů

en: Current password is incorrect.
cs_CZ: Aktuální heslo je nesprávné.

en: Custom:
cs_CZ: Rozšířené:

en: Customize mail filter rule
cs_CZ: Změnit pravidlo pro filtrování pošty

en: Customize mail filter rule over TLS/SSL
cs_CZ: Změnit pravidlo pro filtrování pošty přes TLS/SSL

en: DISABLED
cs_CZ: ZAKÁZÁNO

en: Dashboard
cs_CZ: Pracovní plocha

en: Date
cs_CZ: Datum

en: Default language for new user
cs_CZ: Výchozí prostor nového uživatele

en: Default quota of new user
cs_CZ: Výchozí prostor nového uživatele

en: Delete
cs_CZ: Smazat

en: Delete account
cs_CZ: Smazat účet

en: Delete all in database
cs_CZ: Smazat vše v databázi

en: Delete selected
cs_CZ: Smazat vybrané

en: Directory of mailbox storage
cs_CZ: Adresář úložiště pošty

en: Disable
cs_CZ: Zakázat

en: Disable account
cs_CZ: Zakázat účet

en: Disabled
cs_CZ: Zakázán

en: Disabled accounts
cs_CZ: Zakázat účet

en: Disabled domain profiles
cs_CZ: Upravit profil domény

en: Disabled domains
cs_CZ: Upravit profil domény

en: Disclaimer
cs_CZ: Patička

en: Display Name
cs_CZ: Název

en: Domain
cs_CZ: Doména

en: Domain Admins
cs_CZ: Správci domény

en: Domain Name
cs_CZ: Doména

en: Domain activities
cs_CZ: Aktivity v doméně

en: Domain admin
cs_CZ: Správci domény

en: Domain already exists. Please check both primary or alias domains.
cs_CZ: Doména již existuje. Zkontrolujte jména existujících domén i jejich aliasů.

en: Domain and its sub-domains
cs_CZ: Doména a její subdomény

en: Domain created.
cs_CZ: Doména vytvořena.

en: Domain name is empty.
cs_CZ: Jméno domény je prázdné.

en: Domain name or mail address
cs_CZ: Jméno domény nebo email

en: Domain name or username is missed.
cs_CZ: Chybí jméno domény nebo uživatelské jméno.

en: Domain quota size
cs_CZ: Velikost prostoru pro emaily

en: Domain quota size exceeded. Please contact your administrator or service provider to increase it.
cs_CZ: Velikost doménového prostoru byla překročena. Kontaktujte Vašeho správce nebo poskytovatele služeb pro zvětšení prostoru.

en: Domains
cs_CZ: Domény

en: Domains and Accounts
cs_CZ: Domény a účty

en: Dump disclaimer automatically
cs_CZ: Automatické zřeknutí se odpovědnosti

en: Edit account profile
cs_CZ: Upravit profil účtu

en: Edit domain profile
cs_CZ: Upravit profil domény

en: Edit quota setting
cs_CZ: Upravit nastavení kvóty

en: Email address of alias account must end with domain name(s): %s.
cs_CZ: Emailová adresa aliasu musí končit jménem domény %s.

en: Email address or domain names
cs_CZ: Jedna emailová adresa na řádek.

en: Email address was changed.
cs_CZ: Jedna emailová adresa na řádek.

en: Email addresses of alias accounts
cs_CZ: Emailové adresy aliasů

en: Emails
cs_CZ: emailů

en: Emails delivered to non-exist mail accounts will be forwarded to catch-all address(es).
cs_CZ: Emaily doručené na neexistující adresy budou přesměrovány na "Doménový koš".

en: Emails sent to <em><strong>user@[ALIAS_DOMAIN]</strong></em> will be delivered to <em><strong>user@%s</strong></em>.
cs_CZ: Emaily poslané na <em><strong>uzivatel@[DOMENOVY_ALIAS]</strong></em> budou doručeny na <em><strong>uzivatel@%s</strong></em>.

en: Empty address is not allowed.
cs_CZ: Prázdná adresa není povolena.

en: Empty password is not allowed.
cs_CZ: Prázdné heslo není povoleno.

en: Enable
cs_CZ: Povolit

en: Enable alias account
cs_CZ: Povolit alias

en: Enable bad-header checking
cs_CZ: Povolit řízení odesílání

en: Enable domain alias
cs_CZ: Povolit alias domény

en: Enable mail forwarding
cs_CZ: Povolit přesměrování emailů

en: Enable this account
cs_CZ: Povolit tento účet

en: Enable this domain
cs_CZ: Povolit tuto doménu

en: Enable virus checking
cs_CZ: Povolit tento účet

en: Enabled Services
cs_CZ: Povolené služby

en: Entire domain
cs_CZ: Celá doména

en: Error while checking new version of iRedAdmin-Pro:
cs_CZ: Chyba při zjišťování nové verze iRedAdmin-Pro:

en: Error while getting license info:
cs_CZ: Chyba při získávání informací o licenci:

en: Error:
cs_CZ: Chyba:

en: Events
cs_CZ: Události

en: Everyone can send mail to this address
cs_CZ: Kdokoliv může na tuto adresu poslat email

en: Exceeded domain account limit. Please contact your administrator or service provider to increase it.
cs_CZ: Překročen počet účtů v doméně. Kontaktujte Vašeho správce nebo poskytovatele služeb pro zvýšení počtu účtů.

en: Expire date
cs_CZ: Datum platnosti

en: Expired
cs_CZ: Platnost vypršela

en: External Members
cs_CZ: Externí členové

en: External moderators
cs_CZ: Externí moderátoři

en: Fetching mails via IMAP
cs_CZ: Přijímání pošty pomocí IMAP

en: Fetching mails via IMAP over TLS/SSL
cs_CZ: Přijímání pošty pomocí IMAP přes TLS/SSL

en: Fetching mails via POP3
cs_CZ: Přijímání pošty pomocí POP3

en: Fetching mails via POP3 over TLS/SSL
cs_CZ: Přijímání pošty pomocí POP3 přes TLS/SSL

en: Filter:
cs_CZ: Filtr:

en: First Page
cs_CZ: První strana

en: First name
cs_CZ: Křestní jméno

en: For Inbound Mails
cs_CZ: Povolit pro tuto doménu greylisting

en: For Outbound Mails
cs_CZ: Povolit pro tuto doménu greylisting

en: For advanced settings and further information please see
cs_CZ: Rozšířené nastavení a další informace viz

en: Forward mails to address
cs_CZ: Přesměrovat emaily na adresy

en: Forwarding
cs_CZ: Přesměrování

en: Full name
cs_CZ: Jméno a příjmení

en: General
cs_CZ: Obecné

en: Global Admin
cs_CZ: Globální správce

en: Global Spam Policy
cs_CZ: Globální správce

en: Global admin
cs_CZ: Globální správce

en: Grant admin
cs_CZ: Správci domény

en: Hostname
cs_CZ: Jméno hosta

en: IP Address
cs_CZ: IP adresa

en: Increase it now?
cs_CZ: Zvýšit nyní?

en: Internal Members
cs_CZ: Interní členové

en: Internal Moderators
cs_CZ: Interní moderátoři

en: Invalid account.
cs_CZ: Neplatná operace.

en: Invalid action.
cs_CZ: Neplatná operace.

en: Invalid domain name or mail address.
cs_CZ: Neplatné jméno domény nebo emailové adresy.

en: Invalid domain name.
cs_CZ: Neplatné jméno domény.

en: Invalid mail address.
cs_CZ: Neplatná emailová adresa.

en: Invalid product id.
cs_CZ: Neplatné ID produktu.

en: Invalid request data.
cs_CZ: Neplatná data požadavku.

en: Is a global admin.
cs_CZ: Je globální správce.

en: Job Title
cs_CZ: Funkce

en: Keyword
cs_CZ: Hledané slovo

en: Kind
cs_CZ: Typ

en: Last Page
cs_CZ: Poslední strana

en: Last name
cs_CZ: Příjmení

en: Latest version
cs_CZ: Poslední verze

en: Leave it empty to use <a href='%s'>domain setting</a>.
cs_CZ: Necháte-li položku prázdnou, bude použito <a href='%s'>nastavení domény</a>.

en: Leave it empty to use server-wide default setting.
cs_CZ: Ponecháte-li prázdné, použije se globální výchozí nastavení.

en: License
cs_CZ: Licence

en: License is active
cs_CZ: Licence je aktivní

en: License status
cs_CZ: Stav licence

en: Lifetime license
cs_CZ: Lifetime licence

en: List all mail aliases.
cs_CZ: Zobrazit všechny aliasy

en: List all mail users.
cs_CZ: Zobrazit všechny uživatele

en: Lists
cs_CZ: Seznamy

en: Logged in as %s
cs_CZ: Přihlášený jako %s

en: Login
cs_CZ: Přihlásit se

en: Login required
cs_CZ: Vyžadováno přihlášení

en: Login to manage your mail domains & accounts
cs_CZ: Správa emailových domén a uživatelů

en: Logout
cs_CZ: Odhlásit se

en: Mail Address
cs_CZ: Email

en: Mail Aliases
cs_CZ: Aliasy

en: Mail Body
cs_CZ: Tělo emailu

en: Mail Deliver Restriction
cs_CZ: Omezení doručování emailu

en: Mail Headers
cs_CZ: Hlavičky emailu

en: Mail Users
cs_CZ: Uživatelé pošty

en: Mail alias created.
cs_CZ: Alias emailu vytvořen.

en: Mail sent to alias will be forwarded to members.
cs_CZ: Email odeslaný na alias bude přesměrován na jeho členy.

en: Mailbox Quota
cs_CZ: Prostor schránky

en: Mails Sent by Domain: %s
cs_CZ: Emaily odeslané v doméně %s

en: Mails Sent by User: %s
cs_CZ: Emaily odeslané uživatelem %s

en: Mails were deleted.
cs_CZ: Emaily byly smazány.

en: Mails were released.
cs_CZ: Emaily byly uvolněny.

en: Make sure disclaimer work as expected:
cs_CZ: Ujistěte se, že zřeknutí se odpovědnosti funguje tak, jak očekáváte:

en: Manage per-user white/blacklists
cs_CZ: Whitelist/Blacklist

en: Manage quarantined mails
cs_CZ: Žádné emaily v karanténě.

en: Managed Domains
cs_CZ: Spravované domény

en: Mark as backup MX
cs_CZ: Označit jako záložní MX

en: Mark as domain admin
cs_CZ: Označit jako správce domény

en: Mark as global admin
cs_CZ: Označit jako globálního správce

en: Mark this user as
cs_CZ: Označit uživatele jako

en: Max quota of mail user
cs_CZ: Výchozí prostor nového uživatele

en: Max size of single email
cs_CZ: Maximální velikost odchozího emailu

en: Maximum password length
cs_CZ: Maximální délka hesla

en: Member assigned success.
cs_CZ: Člen byl úspěšně vložen.

en: Member of Mail Aliases
cs_CZ: Přiřazené aliasy

en: Member removed success.
cs_CZ: Člen byl úspěšně odebrán.

en: Members
cs_CZ: Členové

en: Message
cs_CZ: Zpráva

en: Minimum password length
cs_CZ: Minimální délka hesla

en: Mobile
cs_CZ: Mobil

en: Moderators
cs_CZ: Moderátoři

en: Moderators assigned success.
cs_CZ: Moderátoři byli úspěšně vloženi.

en: Moderators removed success.
cs_CZ: Moderátoři byli úspěšně odebráni.

en: Monitor incoming emails via BCC
cs_CZ: Sledovat příchozí emaily pomocí BCC

en: Monitor outgoing emails via BCC
cs_CZ: Sledovat odchozí emaily pomocí BCC

en: Multiple addresses are NOT supported.
cs_CZ: Více adres NENÍ podporováno.

en: Network
cs_CZ: Síť

en: New password
cs_CZ: Nové heslo

en: New password must NOT contain more than %s characters.
cs_CZ: Nové heslo NESMÍ obsahovat více než %s znaků.

en: New password must contain at least %s characters.
cs_CZ: Nové heslo musí být nejméně %s znaků dlouhé.

en: New passwords are not match.
cs_CZ: Nová hesla si neodpovídají.

en: New version is available.
cs_CZ: Je k dispozici nová verze.

en: New version of iRedAdmin-Pro, %s, is now available for upgrading. <a href='%s/system/license' class='button green'>Details</a>
cs_CZ: Nová verze iRedAdmin-Pro %s je nyní připravena k aktualizaci. <a href='%s/system/license' class='button green'>Podrobnosti</a>

en: News & Announcements
cs_CZ: Novinky a oznámení

en: Next Page
cs_CZ: Další strana

en: No account selected.
cs_CZ: Není vybrán žádný účet.

en: No admin log.
cs_CZ: Neexistuje žádný log správce.

en: No domain under control.
cs_CZ: Žádná doména ke správě.

en: No free domain quota left.
cs_CZ: Nezbývá žádné volné místo domény.

en: No incoming mails.
cs_CZ: Žádné příchozí emaily.

en: No mail admin available.
cs_CZ: Žádná doména.

en: No mail alias available.
cs_CZ: Žádný emailový alias.

en: No mail domain available.
cs_CZ: Žádná doména.

en: No mail user available.
cs_CZ: Žádný uživatel.

en: No members.
cs_CZ: Zobrazit členy

en: No moderator selected.
cs_CZ: Není vybraný moderátor.

en: No moderators.
cs_CZ: Moderátoři

en: No more than %s characters.
cs_CZ: Ne více než %s znaků.

en: No outgoing mails.
cs_CZ: Žádné odchozí emaily.

en: No quarantined mails.
cs_CZ: Žádné emaily v karanténě.

en: Not a global admin.
cs_CZ: Není globální správce.

en: Not allowed to create mail alias under this domain.
cs_CZ: V této doméně není povoleno vytvářet aliasy.

en: Not allowed to create mail user under this domain.
cs_CZ: V této doméně není povoleno vytvářet uživatele.

en: Number of aliases
cs_CZ: Počet aliasů

en: Number of domains
cs_CZ: Počet domén

en: Number of max inbound emails
cs_CZ: Maximální počet příchozích emailů

en: Number of max mail aliases
cs_CZ: Maximální počet aliasů

en: Number of max mail users
cs_CZ: Maximální počet uživatelů

en: Number of max outbound emails
cs_CZ: Maximální počet odchozích emailů

en: Number of users
cs_CZ: Počet uživatelů

en: Old password
cs_CZ: Staré heslo

en: One IP address or CIDR network per line.
cs_CZ: Jedna emailová adresa na řádek.

en: One domain per line.
cs_CZ: Jeden záznam na řádek.

en: One record per line.
cs_CZ: Jeden záznam na řádek.

en: One sender per line.
cs_CZ: Jeden záznam na řádek.

en: Operation completed.
cs_CZ: Operace dokončena.

en: Or create other mail accounts:
cs_CZ: Nebo vytvořte další emailové účty:

en: Password
cs_CZ: Heslo

en: Password is empty.
cs_CZ: Heslo je prázdné.

en: Password is too long.
cs_CZ: Heslo je příliš dlouhé.

en: Password is too short.
cs_CZ: Heslo je příliš krátké.

en: Password must contain
cs_CZ: Nové heslo musí být nejméně %s znaků dlouhé.

en: Path to mailbox
cs_CZ: Cesta k poštovní schránce

en: Per-user bcc settings has higher priority than per-domain bcc settings.
cs_CZ: Uživatelské řízení odesílání má vyšší prioritu.

en: Per-user throttle setting has higher priority.
cs_CZ: Uživatelské řízení odesílání má vyšší prioritu.

en: Per-user whitelists & blacklists has highest priority, then per-domain setting, then global setting.
cs_CZ: Uživatelské řízení odesílání má vyšší prioritu.

en: Permission denied.
cs_CZ: Přístup odepřen.

en: Personal information
cs_CZ: Informace o systému

en: Plain text only
cs_CZ: Pouze čistý text.

en: Please either mark mail user as domain admin or create a separate admin account.
cs_CZ: Doporučujeme označit uživatele jako správce domény v jeho uživatelkém profilu namísto vytváření zvláštního účtu správce.

en: Please select at least one account.
cs_CZ: Vyberte alespoň jeden účet.

en: Please select at least one domain.
cs_CZ: Vyberte alespoň jeden účet.

en: Postfix manual page
cs_CZ: Manuálová stránka Postfixu

en: Preferences
cs_CZ: Nastavení

en: Preferred language
cs_CZ: Preferovaný jazyk

en: Previous Page
cs_CZ: Předchozí strana

en: Product name
cs_CZ: Název produktu

en: Profile of admin:
cs_CZ: Profil správce

en: Profile of alias:
cs_CZ: Profil aliasu

en: Profile of domain:
cs_CZ: Profil domény

en: Profile of user:
cs_CZ: Profil uživatele

en: Profile updated failed.
cs_CZ: Aktualizace profilu se nepodařila.

en: Purchase a new license
cs_CZ: Renew licence

en: Purchase date
cs_CZ: Datum zakoupení

en: Quarantine bad-header email
cs_CZ: Žádné emaily v karanténě.

en: Quarantine spam
cs_CZ: V karanténě

en: Quarantine virus
cs_CZ: Emaily v karanténě

en: Quarantined
cs_CZ: V karanténě

en: Quarantined Mails
cs_CZ: Emaily v karanténě

en: Quarantined Mails of Domain: %s
cs_CZ: Počet emailů v karanténě v doméně %s

en: Quarantined Mails of User: %s
cs_CZ: Počet emailů v karenténě u uživatele %s

en: Quarantined mails are not delivered to users' mailboxes yet, you can either delete them or release them. Mails will be delivered to user mailboxes after released.
cs_CZ: Emaily v karanténě nejsou doručeny do uživatelských schránek. Emaily můžete buď smazat nebo uvolnit k doručení. Při uvolnění budou emaily doručeny uživatelům do schránek.

en: Quota
cs_CZ: Prostor

en: Received
cs_CZ: Přijaté

en: Received Mails
cs_CZ: Přijaté emaily

en: Received Mails of Domain: %s
cs_CZ: Přijaté emaily v doméně %s

en: Received Mails of User: %s
cs_CZ: Přijaté emaily uživatele %s

en: Recipient
cs_CZ: Příjemce

en: Relay
cs_CZ: Přeposílání

en: Release Notes and Upgrade Tutorials
cs_CZ: Návody pro aktualizaci

en: Release selected
cs_CZ: Uvolnit vybrané

en: Remove from list
cs_CZ: Odebrat ze seznamu

en: Renew license
cs_CZ: Renew licence

en: Revoke admin privilege
cs_CZ: Profil správce

en: Sample
cs_CZ: Příklad

en: Save a copy in mailbox
cs_CZ: Uložit kopii do schránky

en: Save changes
cs_CZ: Uložit změny

en: Search
cs_CZ: Hledat

en: Search activities
cs_CZ: Hledání aktivity

en: Search keyword could not be empty.
cs_CZ: Slovo pro vyhledávání nesmí být prázdné.

en: Search mail accounts
cs_CZ: Hledat emailové účty

en: Search results.
cs_CZ: Výsledky hledání

en: Seconds
cs_CZ: sekund

en: Security token did not match. Please refresh current page and re-perform form action.
cs_CZ: Bezpečnostní token nesouhlasí. Obnovte stránku a znovu potvrďte akci.

en: Selected accounts were deleted.
cs_CZ: Vybrané účty byly smazány.

en: Selected accounts were disabled.
cs_CZ: Vybrané účty byly nastaveny jako neaktivní.

en: Selected accounts were enabled.
cs_CZ: Vybrané účty byly nastaveny jako aktivní.

en: Selected accounts were marked as domain admin.
cs_CZ: Vybrané účty byly nastaveny jako aktivní.

en: Selected accounts were marked as global admin.
cs_CZ: Vybrané účty byly nastaveny jako aktivní.

en: Selected accounts were unmarked as domain admin.
cs_CZ: Vybrané účty byly nastaveny jako aktivní.

en: Selected accounts were unmarked as global admin.
cs_CZ: Vybrané účty byly nastaveny jako aktivní.

en: Selected domains were disabled.
cs_CZ: Vybrané domény byly nastaveny jako neaktivní.

en: Selected domains were enabled.
cs_CZ: Vybrané domény byly nastaveny jako aktivní.

en: Selected log records were deleted.
cs_CZ: Vybrané auditní záznamy byly smazány.

en: Selected records were deleted.
cs_CZ: Vybrané záznamy byly smazány.

en: Self-service
cs_CZ: Služba pošty

en: Send me an email with download link
cs_CZ: Poslat mi email s odkazem ke stažení

en: Sender
cs_CZ: Odesílatel

en: Sender address format
cs_CZ: Adresa odesílatele

en: Sending mails via SMTP
cs_CZ: Odesílání pošty pomocí SMTP

en: Sending mails via SMTP over TLS/SSL
cs_CZ: Odesílání pošty pomocí SMTP přes TLS/SSL

en: Sent
cs_CZ: Odeslané

en: Sent Mails
cs_CZ: Odeslané emaily

en: Server Load
cs_CZ: Zátěž serveru

en: Server-side size limit exceeded. Please increase "sizelimit" in your LDAP server.
cs_CZ: Byl překročen limit na serveru. Zvyšte "sizelimit" na Vašem LDAP serveru.

en: Session expired, please re-login.
cs_CZ: Session vypršela, znovu se přihlašte.

en: Set mail forwarding
cs_CZ: Povolit přesměrování emailů

en: Set to 0 for unlimited.
cs_CZ: Pro neomezeně nastavte hodnotu 0.

en: Set value to -1 means not allowed to create this kind of account.
cs_CZ: Nastavení hodnoty -1 znamená, že není povoleno vytváření tohoto typu účtu.

en: Set value to 0 for unlimited.
cs_CZ: Nastavení hodnoty 0 znamená neomezeně.

en: Set value to 0 or leave it empty for unlimited.
cs_CZ: Pro volbu neomezeně nastavte hodnotu 0 nebo nechte prázdné.

en: Show in Global Address Book
cs_CZ: Zobrazeno v globálním LDAP adresáři

en: Single IP Address
cs_CZ: Jedna IP adresa

en: Single user
cs_CZ: Jeden uživatel

en: Size
cs_CZ: Velikost

en: Statistics of latest 24 hours
cs_CZ: Statistika za posledních 24 hodin

en: Store password in plain text
cs_CZ: Uložit heslo jako běžný řetězec

en: Stored
cs_CZ: Obsazeno

en: Stored emails
cs_CZ: Uložené emaily

en: Subject
cs_CZ: Předmět

en: Submit
cs_CZ: Odeslat

en: Submited domain name is incorrect.
cs_CZ: Jméno domény není správné.

en: Support
cs_CZ: Podpora

en: System
cs_CZ: Systém

en: System Information
cs_CZ: Informace o systému

en: Telephone Number
cs_CZ: Telefonní číslo

en: This is a mail alias.
cs_CZ: Zobrazit všechny aliasy

en: This is a mailing list.
cs_CZ: Zobrazit všechny maillisty

en: Throttle
cs_CZ: Řízení

en: Throttling
cs_CZ: Řízení

en: Time
cs_CZ: Čas

en: Unlimited
cs_CZ: Bez omezení

en: Unmark as domain admin
cs_CZ: Označit jako správce domény

en: Unmark as global admin
cs_CZ: Označit jako globálního správce

en: Unrestricted
cs_CZ: Bez omezení

en: Update whitelists and blacklists
cs_CZ: Přidat whitelist

en: Uptime
cs_CZ: Čas běhu

en: Used
cs_CZ: Využito

en: User
cs_CZ: Uživatel

en: User created.
cs_CZ: Uživatel vytvořen.

en: User/Employee ID
cs_CZ: ID uživatele

en: Username
cs_CZ: Uživatel

en: Username must be an valid email address.
cs_CZ: Uživatel musí být validní emailová adresa.

en: Username or password is incorrect.
cs_CZ: Uživatelské jméno nebo heslo není správné.

en: Users
cs_CZ: Uživatelé

en: Users under domain: %s
cs_CZ: Uživatelé v doméně %s

en: Valid record formats
cs_CZ: Formát záznamu

en: View members
cs_CZ: Zobrazit členy

en: Virus
cs_CZ: Zavirované

en: Warning
cs_CZ: Upozornění

en: White/Blacklist
cs_CZ: Whitelist/Blacklist

en: White/Blacklists
cs_CZ: Whitelist/Blacklist

en: Whitelist has higher priority than blacklist.
cs_CZ: Whitelist má vyšší prioritu než blacklist

en: Whitelisted recipients
cs_CZ: Whitelisty

en: Whitelisted senders
cs_CZ: Whitelisty

en: Whitelists & Blacklists
cs_CZ: Přidat whitelist

en: Who can send email to this list
cs_CZ: Kdo může poslat email na tento alias

en: You are running version %s
cs_CZ: Používáte verzi %s

en: You can NOT create more users under domain %s.
cs_CZ: V doméně %s nemůžete vytvořit více uživatelů.

en: You can create <strong>%d</strong> more mail alias(es) under domain %s.
cs_CZ: Ještě můžete vytvořit <strong>%d</strong> aliasů v doméně %s.

en: You can create <strong>%d</strong> more mail user(s) under domain %s.
cs_CZ: Ještě můžete vytvořit <strong>%d</strong> uživatelů v doméně %s.

en: You can't create mail aliases under domain %s.
cs_CZ: V doméně %s nemůžete vytvářet aliasy.

en: You can't create more mail aliases under domain %s.
cs_CZ: V doméně %s již nemůžete vytvořit více aliasů.

en: Your search returned no hits.
cs_CZ: Nebylo nic nalezeno.

en: default transport
cs_CZ: výchozí doručování

en: forward emails to host example.com through port 25. The [] form is required when you specify an IP address instead of a hostname, or disable MX DNS lookup.
cs_CZ: předat emaily na server example.com na port 25. Pokud místo DNS jména vložíte IP adresu, uzavřete ji do hranatých závorek [], nebo zakažte MX DNS lookup.
