iRedAdmin-Pro - en to ja_JP translation catalogue (664 entries)

en: %d admin(s) found.
ja_JP: %d 個の管理者が見付かりました.

en: %d domain(s) found.
ja_JP: %d 個のドメインが見付かりました.

en: %d in total.
ja_JP: 合計 %d 個.

en: %d mail alias(es) found.
ja_JP: %d 個のメールエイリアスが見付かりました.

en: %d mailing list(s) found.
ja_JP: %d 個のメーリングリストが見付かりました.

en: %d of %d in total.
ja_JP: %d 個 (合計 %d 個)

en: %d user(s) found.
ja_JP: %d 個のユーザが見付かりました.

en: %d users sent emails without secure connection in last %d hours.
ja_JP: %d ユーザは最新 %d 時間以内に暗号化されていない接続でメールを送信しました

en: %s account(s) exist.
ja_JP: %s 個のアカウントがありません.

en: %s days, %s hours, %s minutes.
ja_JP: %s 日, %s 時間, %s 分.

en: (%d messages, %s.)
ja_JP: (%d 個のメッセージ, %s)

en: (%d%% full, %d messages, %s.)
ja_JP: (%d%% 使用, %d このメッセージ, %s)

en: 1 Day
ja_JP: 1 日

en: 1 Hour
ja_JP: 1 時間

en: 1 Minute
ja_JP: 1 分

en: About greylisting
ja_JP: グレイリストについて

en: About mail logs
ja_JP: メールログについて

en: About quarantined mails
ja_JP: 隔離されたメールについて

en: Access control
ja_JP: アクセス制御

en: According to our <a href='%s' target='_blank' rel='noopener'>license terms</a>, you have to purchase a new license to get the latest release if your license expired.
ja_JP: <a href='%s' target='_blank' rel='noopener'>ライセンス条項</a>によれば、あなたの保持するライセンス期間は終了しているため、最新版を入手するには新しいライセンスを購入する必要があります.

en: Account activities
ja_JP: アカウントの利用状況

en: Account already exists, please choose another one.
ja_JP: 既にあるアカウントです.異なる名前を指定してください.

en: Account does not exist.
ja_JP: アカウントはありません.

en: Account does not have specific spam policy yet, server-wide policy will be applied.
ja_JP: アカウント専用のスパムポリシーがありません. サーバ側のポリシーが適用されます.

en: Account is disabled.
ja_JP: アカウントは無効です.

en: Account is domain admin
ja_JP: アカウントはドメイン管理者

en: Account is global admin
ja_JP: アカウントは全体管理者

en: Account status
ja_JP: アカウントの状態

en: Account type
ja_JP: アカウントの種類

en: Activate account
ja_JP: アカウントを有効化

en: Active
ja_JP: 有効

en: Add
ja_JP: 追加

en: Add (subscribable) mailing list
ja_JP: メーリングリストを追加

en: Add account
ja_JP: アカウントを追加

en: Add admin
ja_JP: 管理者を追加

en: Add domain
ja_JP: ドメインを追加

en: Add mail alias
ja_JP: メールエイリアスを追加

en: Add mail alias under domain
ja_JP: ドメインのメールエイリアスを追加

en: Add mail user
ja_JP: メールユーザーを追加

en: Add mail user under domain
ja_JP: ドメインのメールユーザーを追加

en: Add mailing list
ja_JP: メーリングリストを追加

en: Add mailing list under domain
ja_JP: ドメインのメーリングリストを追加

en: Add new members
ja_JP: メンバーを追加

en: Add new moderators
ja_JP: モデレーターを追加

en: Add one
ja_JP: さらに作成しますか

en: Add one more?
ja_JP: さらに作成しますか?

en: Add whitelist and blacklist
ja_JP: 許可リストと拒否リストを更新

en: Address
ja_JP: メールアドレス

en: Address format
ja_JP: アドレスの書式

en: Admin
ja_JP: 管理

en: Admin Log
ja_JP: 管理ログ

en: Admin created.
ja_JP: 管理者を作成した.

en: Admin login
ja_JP: 管理者ログイン

en: Admins
ja_JP: 管理者

en: Admins under domain: %s
ja_JP: ドメイン %s のユーザー

en: Advanced
ja_JP: 拡張設定

en: Alias
ja_JP: エイリアス

en: Alias addresses must end with domain name: %s
ja_JP: エイリアスアドレスはドメイン名 %s で終わる必要があります

en: Alias addresses:
ja_JP: エイリアスアドレス:

en: Alias domains
ja_JP: エイリアスドメイン

en: Alias domains:
ja_JP: エイリアスドメイン:

en: Alias email addresses
ja_JP: エイリアスアドレス

en: Aliases
ja_JP: エイリアス

en: Aliases under domain: %s.
ja_JP: ドメイン %s のエイリアス

en: All accounts
ja_JP: 全てのアカウント

en: All admins
ja_JP: 全ての管理者

en: All admins can only login from specified IP addresses or networks
ja_JP: 全ての管理者は特定のIPアドレスかネットワークからのみログインできます

en: All domains
ja_JP: 全てのドメイン

en: All domains managed by this admin share the mailbox quota and limit of mail accounts.
ja_JP: この管理者は全てのドメインのメールボックスクォータとメールアカウント数を管理できます.

en: All domains under your control.
ja_JP: あなたが設定できる全てのドメイン

en: All emails
ja_JP: 全てのメール

en: All sub-domains
ja_JP: 全てのサブドメイン

en: Allocated
ja_JP: 使用容量

en: Allow this admin to create new mail domains with up to
ja_JP: この管理者に次の数までのメールドメインの作成を許可

en: Allow this admin to mark other mail user as domain admin
ja_JP: この管理者に他のユーザをドメイン管理者に設定することを許可

en: Almost finished.
ja_JP: だいたい終了.

en: Already exceed max number of account limit (%d).
ja_JP: 既にアカウントの上限数 %d に到達しています.

en: Already reaches account limit (mail aliases).
ja_JP: 既にメールエイリアスの最大数に到達しています.

en: Already reaches account limit (mail domains).
ja_JP: 既にメールドメインの最大数に到達しています.

en: Already reaches account limit (mail users).
ja_JP: 既にメールユーザの最大数に到達しています.

en: Already reaches account limit (mailbox quota).
ja_JP: 既にメールボックスクォータの最大数に到達しています.

en: Already reaches account limit (mailing lists).
ja_JP: 既にメーリングリストの最大数に到達しています.

en: Always insert X-Spam-* headers
ja_JP: X-Spam-* を常にヘッダーに埋め込みます

en: Apply
ja_JP: 適用

en: Archive
ja_JP: 長期保存

en: Assigned groups:
ja_JP: グループの割り当て:

en: At least %d characters.
ja_JP: 最低 %d 文字以上.

en: At least %s characters.
ja_JP: 最低 %s 文字以上.

en: At least one digit number
ja_JP: 数字を1つ以上

en: At least one letter
ja_JP: 文字を1つ以上

en: At least one special character:
ja_JP: 特殊記号を1つ以上

en: At least one uppercase letter
ja_JP: 大文字を1つ以上

en: Attachments
ja_JP: 添付ファイル

en: Auth Username
ja_JP: 認証ユーザ名

en: Authenticated User
ja_JP: 認証されたユーザ

en: Available quota:
ja_JP: クォータが設定されている:

en: Available: %d (Existing: %d, Max: %d.)
ja_JP: Available: %d (現在: %d, 最大: %d)

en: BCC incoming emails to other address
ja_JP: 受信メールを他のアドレスにBCCで転送する

en: BCC outgoing emails to other address
ja_JP: 送信メールを他のアドレスにBCCで転送する

en: Backup
ja_JP: バックアップ

en: Backup MX
ja_JP: バックアップ MX

en: Bad Header
ja_JP: 不正なヘッダ

en: Bad Mime
ja_JP: 不正なMIME

en: Bad-header checking
ja_JP: 不正ヘッダーの確認

en: Banned
ja_JP: 拒否

en: Banned IP Addresses
ja_JP: 拒否IPアドレス

en: Banned file type checking
ja_JP: 拒否するファイル形式

en: Blacklisted recipients
ja_JP: 拒否する受信者

en: Blacklisted senders
ja_JP: 拒否する送信者

en: Blacklists
ja_JP: 拒否リスト

en: Block or quarantine marked spam when score is >=
ja_JP: 拒否もしくはSPAMと判断する最低スコア値

en: CIDR formatted range of IP addresses
ja_JP: IPアドレスを CIDR 形式の範囲で指定

en: Catch-all Addresses
ja_JP: Catch-all アドレス

en: Catch-all address may receive many spam emails.
ja_JP: Catch-all アドレスはたくさんの迷惑メールを受信します.

en: Change email address
ja_JP: メールアドレスを変更

en: Change email address to
ja_JP: メールアドレスを次のものに変更

en: Change password
ja_JP: パスワードを変更

en: Choose Action
ja_JP: 実施内容を選択

en: Choose activity type
ja_JP: 利用状況の種類を選択

en: Clean
ja_JP: 掃除

en: Client Address
ja_JP: クライアントアドレス

en: Client Hostname
ja_JP: クライアントホスト名

en: Comment
ja_JP: コメント

en: Company/Organization Name
ja_JP: 会社や組織の名称

en: Confirm new password
ja_JP: パスワードの再入力

en: Contact webmaster
ja_JP: Web管理者に連絡

en: Country
ja_JP: 国

en: Create a TXT type DNS record of the domain name, use the verify code as its value
ja_JP: ドメインのDNSにTXTレコードとして認証コードを追加します

en: Create a text file under top directory of your web site, both file name and file content must be same as verify code
ja_JP: Webサイトのトップディレクトに認証コードと同じファイル名とファイルの内容でテキストファイルを作成します

en: Current password is incorrect.
ja_JP: 現在のパスワードが異なります.

en: Custom:
ja_JP: カスタム:

en: Customize mail filter rule
ja_JP: 通常配信時のメールフィルタールールを編集

en: Customize mail filter rule over TLS/SSL
ja_JP: TLS/SSL配信時のメールフィルタールールを編集

en: DISABLED
ja_JP: 無効

en: DNS query result should contain the verify code:
ja_JP: DNSに登録されている認証コード:

en: Dashboard
ja_JP: ダッシュボード

en: Data Clean Up
ja_JP: データの掃除

en: Date
ja_JP: 日付

en: Default bcc address for incoming emails for new user
ja_JP: 新規ユーザ向けの受信メールに設定するBCCアドレス

en: Default bcc address for outgoing emails for new user
ja_JP: 新規ユーザ向けの送信メールに設定するBCCアドレス

en: Default is %s.
ja_JP: 標準は %s.

en: Default language for new user
ja_JP: 新規ユーザー向けのクォータ設定

en: Default mail alias(es) of new user
ja_JP: 新規ユーザー向けのクォータ設定

en: Default mailbox folder
ja_JP: 標準のメールボックスのフォルダ名

en: Default mailbox format
ja_JP: 標準のメールボックス形式

en: Default mailing list(s) of new user
ja_JP: 新規ユーザー向けのクォータ設定

en: Default quota of new user
ja_JP: 新規ユーザー向けのクォータ設定

en: Delete
ja_JP: 削除

en: Delete account
ja_JP: アカウントを削除

en: Delete all in database
ja_JP: データベース上の全てを削除

en: Delete and archive
ja_JP: 削除と長期保存

en: Delete mailboxes
ja_JP: メールボックスを削除

en: Delete policy and use default settings
ja_JP: ポリシーを削除し、標準設定を使用

en: Delete selected
ja_JP: 選択したものを削除

en: Delete selected log
ja_JP: 選択したログを削除

en: Delete without archiving
ja_JP: 長期保存無しで削除

en: Directory of mailbox storage
ja_JP: メールボックスの保存先ディレクトリ

en: Disable
ja_JP: 無効化

en: Disable account
ja_JP: アカウントを無効化

en: Disable greylisting service
ja_JP: グレイリストを無効化

en: Disabled
ja_JP: 無効化

en: Disabled accounts
ja_JP: アカウントを無効化

en: Disabled domain profiles
ja_JP: ドメインProfileを無効化

en: Disabled domains
ja_JP: ドメインを無効化

en: Disabled mail services
ja_JP: メールサービスを無効化

en: Disabled self-service preferences
ja_JP: 一般ユーザ向けサービスを無効化

en: Disabled user profiles
ja_JP: ユーザProfileを無効化

en: Disclaimer
ja_JP: 免責事項

en: Display Name
ja_JP: 表示名

en: Do not archive received emails
ja_JP: 受信メールをアーカイブしない

en: Do not send a copy to sender
ja_JP: 送信者に送信したメールのコピーを送らない

en: Domain
ja_JP: ドメイン

en: Domain Admins
ja_JP: ドメインの管理者

en: Domain Name
ja_JP: ドメイン名

en: Domain activities
ja_JP: ドメインの利用状況

en: Domain admin
ja_JP: ドメインの管理者

en: Domain admin cannot assign more than max quota to a mail user.
ja_JP: ドメン管理者はメールユーザにクォータ最大値を超える割り当てをできません.

en: Domain already exists. Please check both primary or alias domains.
ja_JP: ドメインは既にあります. 異なる名前を指定してください.

en: Domain and its sub-domains
ja_JP: ドメインとサブドメイン

en: Domain created.
ja_JP: ドメインは作成されました.

en: Domain is active, but marked as backup MX.
ja_JP: ドメインは有効です, ただしバックアップMXとして設定されています

en: Domain is active, but relay to other host
ja_JP: ドメインは有効です, ただし他ホストへのリレーサーバです

en: Domain is disabled.
ja_JP: アカウントは無効です.

en: Domain name is empty.
ja_JP: ドメイン名が指定されていません.

en: Domain name or mail address
ja_JP: ドメイン名かメールアドレス.

en: Domain name or username is missed.
ja_JP: ドメイン名かユーザ名がありません.

en: Domain ownership verification
ja_JP: ドメインの所有者確認

en: Domain ownership verification required
ja_JP: ドメインの所有権確認が必要です

en: Domain quota size
ja_JP: ドメイン全体のクォータサイズ

en: Domain quota size exceeded. Please contact your administrator or service provider to increase it.
ja_JP: ドメインのクォータサイズを超えました. 管理者に連絡してサイズを増やしてもらってください.

en: Domains
ja_JP: ドメイン

en: Domains and Accounts
ja_JP: ドメインとユーザ設定

en: Edit account profile
ja_JP: アカウントのProfileを編集

en: Edit domain profile
ja_JP: ドメインのProfileを編集

en: Edit quota setting
ja_JP: クォータを編集

en: Email
ja_JP: メール

en: Email address of alias account must end with domain name(s): %s.
ja_JP: エイリアスカウントのメールアドレスは、ドメイン名 %s で終わる必要があります.

en: Email address or domain names
ja_JP: メールアドレスかドメイン名

en: Email address was changed.
ja_JP: メールアドレスが作成されました.

en: Email addresses of alias accounts
ja_JP: エイリアスアカウントのメールアドレス

en: Emails
ja_JP: メール

en: Emails delivered to non-exist mail accounts will be forwarded to catch-all address(es).
ja_JP: 登録されていないメールアカウントに来たメールを catch-all アドレスに転送します

en: Emails sent to <em><strong>user@[ALIAS_DOMAIN]</strong></em> will be delivered to <em><strong>user@%s</strong></em>.
ja_JP: <em><strong>user@[ALIAS_DOMAIN]</strong></em> 宛にメールを送ると <em><strong>user@%s</strong></em> にメールが届きます.

en: Emails sent to alias addresses will be delivered to %s.
ja_JP: エイリアスアドレスに送信したメールは %s に配送されます.

en: Empty address is not allowed.
ja_JP: アドレス無しは設定出来ません.

en: Empty password is not allowed.
ja_JP: パスワード無しは設定出来ません.

en: Enable
ja_JP: 有効化

en: Enable alias account
ja_JP: エイリアスアカウントを有効化

en: Enable bad-header checking
ja_JP: 不正なヘッダーの確認を有効化

en: Enable banned file type checking
ja_JP: 添付ファイル形式による受信拒否を有効化

en: Enable domain alias
ja_JP: ドメインのエイリアスを有効化

en: Enable greylisting service
ja_JP: グレイリストを有効化

en: Enable mail forwarding
ja_JP: メール転送を有効化

en: Enable newsletter-style mailing list
ja_JP: ニュース形式のメーリングリストを有効化

en: Enable selected domain without verification
ja_JP: 認証無しで選択したドメインを有効化

en: Enable spam checking
ja_JP: 迷惑メール対策を有効化

en: Enable this account
ja_JP: このアカウントを有効にする

en: Enable this domain
ja_JP: このドメインを有効にする

en: Enable virus checking
ja_JP: ウイルスチェックを有効化

en: Enabled Services
ja_JP: 有効なサービス

en: Encryption Protocol
ja_JP: 暗号化プロトコル

en: Error
ja_JP: エラー:

en: Error while checking new version of iRedAdmin-Pro:
ja_JP: iRedAdmin-Pro の新バージョン 確認中にエラー

en: Error while getting license info:
ja_JP: ライセンス情報の確認中にエラー

en: Error, you entered an invalid email address.
ja_JP: エラー, 指定のメールアドレスは無効です.

en: Error:
ja_JP: エラー:

en: Events
ja_JP: イベント

en: Everyone can send mail to this address
ja_JP: 誰でもこのアドレスにメールを送信出来る

en: Exceeded domain account limit. Please contact your administrator or service provider to increase it.
ja_JP: ドメインアカウントの制限を超えています. 管理者に連絡して制限値を増やしてもらってください.

en: Expire
ja_JP: 期限切れ

en: Expire date
ja_JP: 期限切れ日

en: Expired
ja_JP: 期限切れ

en: Export accounts
ja_JP: アカウント情報をエクスポート

en: Export all managed accounts
ja_JP: 管理する全てのアカウント情報をエクスポート

en: Export statistics of admins
ja_JP: 管理に関する情報をエクスポート

en: External Members
ja_JP: 外部メンバー

en: External moderators
ja_JP: 外部モデレーター

en: Fetching mails via IMAP
ja_JP: IMAP経由でメールを取得する

en: Fetching mails via IMAP over TLS/SSL
ja_JP: IMAP over TLS/SSLでメールを取得する

en: Fetching mails via POP3
ja_JP: POP3でメールを取得する

en: Fetching mails via POP3 over TLS/SSL
ja_JP: POP3 over TLS/SSLでメールを取得する

en: Filter:
ja_JP: フィルター:

en: First Page
ja_JP: 最初のページ

en: Footer text (HTML format)
ja_JP: フッター(HTML形式用)

en: Footer text (plain text format)
ja_JP: フッター(テキスト形式用)

en: Forward mails to address
ja_JP: メールを他のアドレスに転送する

en: Forwarding
ja_JP: 転送

en: Forwarding addresses (saved a copy in mailbox)
ja_JP: 転送先アドレス(メールボックスにもコピーを保存します)

en: Forwarding addresses (without saving a copy in mailbox)
ja_JP: 転送先アドレス(メールボックスにはメールは残りません)

en: Full name
ja_JP: フルネーム

en: General
ja_JP: 基本

en: Global Admin
ja_JP: 全体管理者

en: Global Spam Policy
ja_JP: 全体迷惑メール管理者

en: Global admin
ja_JP: 全体管理者

en: Global admin can only login from specified IP addresses or networks
ja_JP: 全体管理者は特定のIPアドレスかネットワークからのみログインできます

en: Grant admin
ja_JP: 管理者権限を付与

en: Greylisted
ja_JP: グレイリスト

en: Greylisting
ja_JP: グレイリスト

en: Greylisting service
ja_JP: グレイリストサービス

en: Greylisting service for this domain
ja_JP: このドメインのグレイリストサービス

en: Greylisting service for this user
ja_JP: このユーザーのグレイリストサービス

en: Greylisting settings have been updated.
ja_JP: グレイリストの設定を更新しました.

en: Hostname
ja_JP: ホスト名

en: IMAP Login:
ja_JP: IMAP ログイン:

en: IP Address
ja_JP: IPアドレス

en: IP CIDR Network
ja_JP: IP CIDRネットワーク

en: Increase it now?
ja_JP: いま増加させますか?

en: Internal Members
ja_JP: 内部メンバー

en: Internal Moderators
ja_JP: 内部モデレーター

en: Internal server error, please contact server admin to fix it.
ja_JP: 内部サーバエラー, サーバ管理者に連絡し修正させてください.

en: Invalid account.
ja_JP: 無効なアカウント.

en: Invalid action.
ja_JP: 無効な操作.

en: Invalid domain name or mail address.
ja_JP: 無効なドメイン名かメールアドレス.

en: Invalid domain name.
ja_JP: 無効なドメイン名.

en: Invalid mail address.
ja_JP: 無効なメールアドレス.

en: Invalid product id.
ja_JP: 無効なプロダクトID.

en: Invalid request data.
ja_JP: 無効なリクエスト.

en: Is a global admin.
ja_JP: 全体管理者にしますか?

en: It affects newly created mailboxes, not existing ones.
ja_JP: この変更は新規作成のメールボックスに対して適用されます.既存はそのままです.

en: Job Title
ja_JP: 役職

en: Keep mailbox for %d days
ja_JP: メールボックスを %d 日間保持する

en: Keep mailbox for %d months
ja_JP: メールボックスを %d ヶ月保持する

en: Keep mailbox for %d weeks
ja_JP: メールボックスを %d 週間保持する

en: Keep mailbox for %d years
ja_JP: メールボックスを %d 年間保持する

en: Keep mailbox for 1 day
ja_JP: メールボックスを 1日間保持する

en: Keep mailbox for 1 month
ja_JP: メールボックスを 1ヶ月保持する

en: Keep mailbox for 1 week
ja_JP: メールボックスを 1週間保持する

en: Keep mailbox for 1 year
ja_JP: メールボックスを 1年間保持する

en: Keep mailbox forever
ja_JP: メールボックスを残し続ける

en: Keyword
ja_JP: キーワード

en: Last Login
ja_JP: 最新のログイン

en: Last Login:
ja_JP: 最新のログイン:

en: Last Page
ja_JP: 最終ページ

en: Last verify status
ja_JP: 最新の確認状況

en: Last verify time
ja_JP: 最新の確認時間

en: Latest version
ja_JP: 最新版

en: Leave it empty to use <a href='%s'>domain setting</a>.
ja_JP: ここは空欄として、<a href='%s'>ドメインの設定</a>を使用.

en: Leave it empty to use max value.
ja_JP: 最大値とする場合は空欄にします.

en: Leave it empty to use server-wide default setting.
ja_JP: サーバの全体設定を使用する場合は空欄にします.

en: License
ja_JP: ライセンス

en: License Key
ja_JP: ライセンスキー

en: License is active
ja_JP: ライセンスは有効です.

en: License owner(s)
ja_JP: ライセンス所有者

en: License status
ja_JP: ライセンス状況

en: Lifetime license
ja_JP: 永続ライセンス

en: List all mail aliases.
ja_JP: 全てのメールエイリアスを表示する.

en: List all mail users.
ja_JP: 全てのメールユーザーを表示する.

en: List all mailing lists.
ja_JP: 全てのメーリングリストを表示する.

en: Lists
ja_JP: 一覧

en: Log
ja_JP: ログ

en: Logged in as %s
ja_JP: %s でログイン中

en: Login
ja_JP: ログイン

en: Login from your IP address is not allowed.
ja_JP: あなたのIPアドレスからのログインは許可されていません.

en: Login required
ja_JP: ログインが必要

en: Login to manage your mail domains & accounts
ja_JP: メールドメインとアカウントを管理するためにログインします

en: Logout
ja_JP: ログアウト

en: Mail Address
ja_JP: メールアドレス

en: Mail Aliases
ja_JP: メールエイリアス

en: Mail Body
ja_JP: メール本文

en: Mail Deliver Restriction
ja_JP: メール配信制限

en: Mail Delivery
ja_JP: メール配信

en: Mail Headers
ja_JP: メールヘッダ

en: Mail Users
ja_JP: メールユーザー

en: Mail alias created.
ja_JP: メールエイリアスを作成.

en: Mail sent to alias will be forwarded to members.
ja_JP: エイリアスに送ったメールは登録されたメンバーに転送されます.

en: Mailbox
ja_JP: メールボックス

en: Mailbox Quota
ja_JP: メールボックスのクォータ(上限サイズ)

en: Maildir (One message per file). Recommended.
ja_JP: Maildir形式(1メッセージ1ファイル) 推奨設定

en: Maildir is easy to migrate, backup and restore.
ja_JP: Maildir形式は移行/バックアップ/復元が容易です.

en: Mailing List
ja_JP: メーリングリスト

en: Mailing List (Subscribable)
ja_JP: メーリングリスト(購読可能)

en: Mailing Lists
ja_JP: メーリングリスト

en: Mailing list created.
ja_JP: メーリングリストを作成しました.

en: Mailing lists under domain: %s
ja_JP: ドメイン %s メーリングリスト

en: Mailing lists under domain: %s.
ja_JP: ドメイン %s のメーリングリスト

en: Mails Sent by Domain: %s
ja_JP: ドメイン %s から送信されたメール

en: Mails Sent by User: %s
ja_JP: ユーザ %s から送信されたメール

en: Mails sent from blacklisted senders will be quarantined by default.
ja_JP: 拒否する送信者からのメールは標準設定では隔離されたメールに保存されます

en: Mails were deleted.
ja_JP: メールは削除されました.

en: Mails were released.
ja_JP: メールは解放されました.

en: Manage quarantined mails
ja_JP: 隔離されたメールの管理

en: Managed Domains
ja_JP: 管理しているドメイン

en: Mark as backup MX
ja_JP: バックアップMXとして設定

en: Mark as domain admin
ja_JP: ドメイン管理者とする

en: Mark as global admin
ja_JP: 全体管理者とする

en: Mark mail as spam when score is >=
ja_JP: SPAMと判断する最低スコア値

en: Mark this user as
ja_JP: 次の権限を与える

en: Max message size
ja_JP: 最大メッセージサイズ

en: Max quota of mail user
ja_JP: ユーザーユーザのクォータ設定

en: Max size of single email
ja_JP: 1通のメールの最大サイズ

en: Max:
ja_JP: 最大:

en: Maximum password length
ja_JP: 最大パスワード長

en: Mdbox (Multiple messages per file)
ja_JP: Mdbox形式(1ファイルに複数メッセージが含まれる)

en: Mdbox has better performance, but corrupted/lost index files will cause data lose and can not be recovered.
ja_JP: Mdbox形式はパフォーマンスに優れますが、競合などの原因によりデータ欠損が発生しやすく、発生した場合は復旧できません.

en: Member assigned success.
ja_JP: メンバーの割り当てをしました.

en: Member of Mail Aliases
ja_JP: メールエイリアスのメンバー

en: Member of Mailing Lists
ja_JP: メーリングリストのメンバー

en: Member of mailing lists:
ja_JP: メーリングリストのメンバー

en: Member removed success.
ja_JP: メンバーの割り当て解除をしました.

en: Members
ja_JP: メンバー

en: Members and moderators
ja_JP: メンバーとモデレーター

en: Members has been added to mailing list.
ja_JP: メンバーをメーリングリストに追加しました.

en: Message
ja_JP: メッセージ

en: Messages sent to mailing list will be delivered to its members.
ja_JP: メーリングリストに送られたメッセージは登録されたメンバーに配送されます.

en: Minimum password length
ja_JP: 最小のパスワード長

en: Mobile
ja_JP: モバイル

en: Moderators
ja_JP: モデレーター

en: Moderators assigned success.
ja_JP: モデレーターの割り当てをしました.

en: Moderators removed success.
ja_JP: モデレーターの割り当て解除をしました.

en: Monitor incoming emails via BCC
ja_JP: BCCを使って受信メールを監視

en: Monitor outgoing emails via BCC
ja_JP: BCCを使って送信メールを監視

en: Multiple addresses are NOT supported.
ja_JP: 複数のアドレス指定はサポートしていません.

en: Must be %s - %s characters.
ja_JP: %s - %s 文字としてください.

en: Need a strong password?
ja_JP: 強い強度のパスワードが必要ですか?

en: Network
ja_JP: ネットワーク

en: New password
ja_JP: 新しいパスワード

en: New password must NOT contain more than %s characters.
ja_JP: パスワードは %s 文字以上を指定してください.

en: New password must contain at least %s characters.
ja_JP: パスワードは %s 文字以下を指定してください.

en: New passwords are not match.
ja_JP: パスワードが一致しません.

en: New version is available.
ja_JP: 新しいバージョンがあります.

en: New version of iRedAdmin-Pro, %s, is now available for upgrading. <a href='%s/system/license' class='button green'>Details</a>
ja_JP: iRedAdmin-Pro の新しいバージョン %s があります. <a href='%s/system/license' class='button green'>詳細</a>

en: News & Announcements
ja_JP: ニュースとお知らせ

en: Newsletter
ja_JP: ニュースレター

en: Next Page
ja_JP: 次のページ

en: No SMTP authentication activity.
ja_JP: SMTP認証のログがありません.

en: No account selected.
ja_JP: アカウントが選択されていません.

en: No admin log.
ja_JP: 管理ログがありません.

en: No banned IP address.
ja_JP: 拒否IPアドレスはありません.

en: No data available.
ja_JP: データがありません.

en: No digit number in password.
ja_JP: パスワードに数字が含まれていません.

en: No domain under control.
ja_JP: 管理できるドメインがありません.

en: No email
ja_JP: メールがありません

en: No free domain quota left.
ja_JP: ドメインのクォータに空きがありません.

en: No incoming mails.
ja_JP: 受信メールがありません

en: No letter in password.
ja_JP: パスワードに文字が含まれていません.

en: No mail admin assigned.
ja_JP: メール管理者が割り当てられていません.

en: No mail admin available.
ja_JP: メール管理者がありません.

en: No mail alias available.
ja_JP: メールエイリアスがありません.

en: No mail domain available.
ja_JP: メールドメインがありません.

en: No mail user available.
ja_JP: メールユーザがありません.

en: No mailing list available.
ja_JP: メーリングリストがありません.

en: No members.
ja_JP: メンバーがありません.

en: No moderator selected.
ja_JP: モデレーターが選択されていません.

en: No moderators.
ja_JP: モデレーターがありません.

en: No more than %d characters.
ja_JP: %d 文字以内にしてください.

en: No more than %s characters.
ja_JP: %s 文字以内にしてください.

en: No outgoing mails.
ja_JP: 送信メールがありません.

en: No pending mail domain ownership verification.
ja_JP: メールドメインの所有者権限確認待ちはありません.

en: No quarantined mails.
ja_JP: 隔離されたメールがありません.

en: No special character in password.
ja_JP: パスワードに記号が含まれていません.

en: No uppercase letter in password.
ja_JP: パスワードに大文字が含まれていません.

en: Normal admin cannot view and update disabled profiles in account profile page.
ja_JP: 通常管理者はアカウントProfileページの閲覧と更新ができません.

en: Normal mail user cannot view and update disabled preferences.
ja_JP: 通常のメールユーザは設定の閲覧と更新ができません.

en: Not a global admin.
ja_JP: 全体管理者ではありません.

en: Not allowed to create mail alias under this domain.
ja_JP: このドメインではメールエイリアスの作成は許可されていません.

en: Not allowed to create mail user under this domain.
ja_JP: このドメインではメールユーザの作成は許可されていません.

en: Not allowed to create mailing list under this domain.
ja_JP: このドメインではメーリングリストの作成は許可されていません.

en: Note: Global admin can manage all mail domains.
ja_JP: 注意: 全体管理者は全てのメールドメインを操作できます.

en: Notifications
ja_JP: 通知

en: Number of aliases
ja_JP: エイリアス数

en: Number of domains
ja_JP: ドメイン数

en: Number of mailing lists
ja_JP: メーリングリスト数

en: Number of max inbound emails
ja_JP: 受信メールの最大数

en: Number of max mail aliases
ja_JP: メールエイリアスの最大数

en: Number of max mail users
ja_JP: メールユーザーの最大数

en: Number of max mailing lists
ja_JP: メーリングリストの最大数

en: Number of max outbound emails
ja_JP: 送信メールの最大数

en: Number of users
ja_JP: ユーザー数

en: Old password
ja_JP: 古いパスワード

en: One IP address or CIDR network per line.
ja_JP: 1行に1つのIPアドレスかCIDRネットワーク.

en: One IP address or network per line. Invalid address or network will be discarded.
ja_JP: 1行に1つのIPアドレスかネットワーク.不正な値は削除されます.

en: One domain per line.
ja_JP: 1行に1つのドメイン.

en: One mail address per line. Invalid address will be discarded.
ja_JP: 1行に1つのメールアドレス.不正な値は削除されます.

en: One record per line.
ja_JP: 1行に1つのレコード

en: One sender per line.
ja_JP: 1行に1つの送信者

en: Only letters (case sensitive) and digits are allowed, max 20 chars.
ja_JP: 文字(大文字/小文字を区別します)と数字のみ許可されます.最大20文字

en: Oops, confirm link expired. Please re-subscribe.
ja_JP: おっと, 確認用のリンクの有効期限切れです. 再登録してください.

en: Oops, confirm link is invalid.
ja_JP: おっと, 確認用のリンクが無効です.

en: Oops, invalid action.
ja_JP: おっと, 無効な操作です.

en: Oops, the newsletter you want to subscribe does not exist.
ja_JP: おっと, ニュースレターの購読設定がまだですよ.

en: Operation completed.
ja_JP: 操作が完了しました.

en: Or create other mail accounts:
ja_JP: 他のメールアカウント:

en: Outbound SMTP Sessions
ja_JP: 外部へのSMTP接続

en: Owner will be set to postmaster@%s.
ja_JP: オーナーは postmaster@%s が設定されます.

en: Owners
ja_JP: オーナー

en: Owners and Moderators
ja_JP: オーナーとモデレーター

en: PLEASE VERIFY OWNERSHIP
ja_JP: 所有者確認を行ってください

en: POP3 Login:
ja_JP: POP3ログイン:

en: Password
ja_JP: パスワード

en: Password is empty.
ja_JP: パスワードが指定されていません.

en: Password is too long.
ja_JP: パスワードが長すぎます.

en: Password is too short.
ja_JP: パスワードが短すぎます.

en: Password last change:
ja_JP: パスワードの最新変更:

en: Password must contain
ja_JP: パスワードは次のものが含まれている必要があります:

en: Password policies
ja_JP: パスワードの規則

en: Path to mailbox
ja_JP: メールボックスのパス

en: Pending
ja_JP: 保留

en: Pending Alias domains
ja_JP: 保留中のエイリアスドメイン

en: Permission denied.
ja_JP: 権限がありません.

en: Personal information
ja_JP: 個人情報

en: Plain text only
ja_JP: テキスト形式のみ

en: Please choose managed domains below.
ja_JP: 下から管理するドメインを選択してください.

en: Please do not use non-ascii character in password.
ja_JP: パスワードにASCII文字列以外を使用しないでください.

en: Please either mark mail user as domain admin or create a separate admin account.
ja_JP: 管理者アカウントとして作成するのではなく、各ドメインで作成したユーザのProfileページで、全体管理者の権限を与えることを推奨します.

en: Please select at least one account.
ja_JP: １つ以上のアカウントを選択してください.

en: Please select at least one domain.
ja_JP: １つ以上のドメインを選択してください.

en: Ports
ja_JP: ポート

en: Postfix manual page
ja_JP: Postfixのマニュアルページ

en: Preferences
ja_JP: 設定

en: Preferred language
ja_JP: 優先する言語

en: Prefix text [SPAM] to the subject of spam
ja_JP: 迷惑メールのサブジェクトに [SPAM]を追加

en: Prefix text to mail subject
ja_JP: メールのサブジェクトに追加する文字列

en: Previous Page
ja_JP: 前のページ

en: Primary MX
ja_JP: プライマリMX

en: Privileges
ja_JP: 権限

en: Product name
ja_JP: 製品名

en: Profile has been updated.
ja_JP: Profileを更新しました.

en: Profile of admin:
ja_JP: 管理者のProfile

en: Profile of alias:
ja_JP: エイリアスのProfile

en: Profile of domain:
ja_JP: ドメインのProfile

en: Profile of mailing list:
ja_JP: メーリングリストのProfile

en: Profile of user:
ja_JP: ユーザのProfile

en: Profile updated failed.
ja_JP: Profileの更新に失敗しました.

en: Purchase a new license
ja_JP: 新しいライセンスの購入

en: Purchase date
ja_JP: 購入日

en: Quarantine bad-header email
ja_JP: 隔離された不正なヘッダーのメール

en: Quarantine email which contains banned file types
ja_JP: 隔離されたメールは受信拒否のファイル形式を含んでいます

en: Quarantine spam
ja_JP: 隔離された迷惑メール

en: Quarantine virus
ja_JP: 隔離されたウイルス

en: Quarantined
ja_JP: 隔離された

en: Quarantined Mails
ja_JP: 隔離されたメール

en: Quarantined Mails of Domain: %s
ja_JP: ドメイン %s の隔離されたメール

en: Quarantined Mails of User: %s
ja_JP: ユーザ %s の隔離されたメール

en: Quarantined mails are not delivered to users' mailboxes yet, you can either delete them or release them. Mails will be delivered to user mailboxes after released.
ja_JP: 隔離されたメールはユーザーのメールボックスに配送されません.あなたが削除かReleaseか選択することで処理されます。Releaseを選んだ場合はメールが配達されます.

en: Quarantined mails older than %d days will be deleted from database permanently.
ja_JP: %d 日経過した隔離されたメールはデータベースから永久に削除されます.

en: Quota
ja_JP: クォータ

en: RESTful API is accessible only from specified IP addresses or networks
ja_JP: RESTful APIは特定のIPアドレスかネットワークからのみログインできます

en: Received
ja_JP: 受信

en: Received Mails
ja_JP: 受信メール

en: Received Mails of Domain: %s
ja_JP: ドメイン %s の受信メール

en: Received Mails of User: %s
ja_JP: ユーザー %s の受信メール

en: Refer to <a href="http://www.greylisting.org/" target="_blank" rel="noopener">greylisting.org</a> for technical details about greylisting.
ja_JP: グレイリストの技術的詳細は<a href="http://www.greylisting.org/" target="_blank" "rel="noopener">greylisting.org</a>を参照

en: Rejected Messages
ja_JP: 拒否メッセージ

en: Rejection Reason
ja_JP: 拒否理由

en: Relay
ja_JP: リレー

en: Relay emails to the server specified in A type DNS records of domain example.com through port 25
ja_JP: メールのリレーはDNSのAレコードに登録されているサーバのポート25からのみ受付

en: Relay emails to the server specified in MX type DNS records of domain example.com through port 25
ja_JP: メールのリレーはDNSのMXレコードに登録されているサーバのポート25からのみ受付

en: Relay emails to the specified IP address through port 25
ja_JP: メールのリレーは特定のIPアドレスのポート25からのみ受付

en: Relay outgoing email to
ja_JP: 送信メールを次のサーバにリレーする

en: Relay received email to
ja_JP: 受信メールを次のサーバにリレーする

en: Release Notes and Upgrade Tutorials
ja_JP: リリースノートとアップグレードの解説

en: Release selected
ja_JP: 選択したものを解放

en: Remove ALL members
ja_JP: 全てのメンバーを削除

en: Remove from list
ja_JP: リストから削除

en: Remove log of inbound/outbound mails older than
ja_JP: メールの送受信ログの保管日数(削除待ち日数)

en: Remove quarantined mails older than
ja_JP: 隔離されたメールの保管日数(削除待ち日数)

en: Remove selected members
ja_JP: 選択したメンバーを削除

en: Renew license
ja_JP: ライセンス更新

en: Require at least one digit number
ja_JP: 最低1つの数字が必要

en: Require at least one letter
ja_JP: 最低1文字が必要

en: Require at least one special character
ja_JP: 最低1つ特殊文字が必要

en: Require at least one uppercase letter
ja_JP: 最低1つの大文字が必要

en: Reverse DNS Name
ja_JP: DNSの逆引き名

en: Revoke admin privilege
ja_JP: 管理者権限を剥奪

en: SMTP Sessions
ja_JP: SMTP接続

en: SOGo Groupware (Calendar, Contacts, Tasks, ActiveSync)
ja_JP: SOGo グループウェア (カレンダー, 連絡先, タスク, ActiveSync)

en: Sample
ja_JP: サンプル

en: Sample Settings
ja_JP: サンプル設定

en: Sample Settings of Primary MX
ja_JP: プライマリMXのサンプル設定

en: Save a copy in mailbox
ja_JP: コピーをメールボックスに保存

en: Save changes
ja_JP: 変更を保存

en: Score
ja_JP: スコア

en: Search
ja_JP: 検索

en: Search activities
ja_JP: 利用状況を検索

en: Search keyword could not be empty.
ja_JP: 検索文字列が指定されていません.

en: Search mail accounts
ja_JP: メールアカウントを検索

en: Search results.
ja_JP: 検索結果.

en: Seconds
ja_JP: 秒

en: Security token did not match. Please refresh current page and re-perform form action.
ja_JP: セキュリティトークンが一致しません. このページを再読込し、フォームも再入力してください.

en: Selected accounts were deleted.
ja_JP: 選択したアカウントは削除されました.

en: Selected accounts were disabled.
ja_JP: 選択したアカウントは無効化されました.

en: Selected accounts were enabled.
ja_JP: 選択したアカウントは有効化されました.

en: Selected accounts were marked as domain admin.
ja_JP: 選択したアカウントはドメイン管理者になりました.

en: Selected accounts were marked as global admin.
ja_JP: 選択したアカウントは全体管理者になりました.

en: Selected accounts were unmarked as domain admin.
ja_JP: 選択したアカウントはドメイン管理者ではなくなりました.

en: Selected accounts were unmarked as global admin.
ja_JP: 選択したアカウントは全体管理者ではなくなりました.

en: Selected domains have been deleted.
ja_JP: 選択したドメインは削除されます.

en: Selected domains were disabled.
ja_JP: 選択したドメインは無効化されました.

en: Selected domains were enabled.
ja_JP: 選択したドメインは有効化されました.

en: Selected log records were deleted.
ja_JP: 選択したログは削除されました.

en: Selected records were deleted.
ja_JP: 選択したレコードは削除されました.

en: Self-service
ja_JP: 一般ユーザ向けサービス

en: Send me an email with download link
ja_JP: ダウンロードリンクを私にメールする

en: Sender
ja_JP: 送信

en: Sender Addresses
ja_JP: 送信者アドレス

en: Sender Domain
ja_JP: 送信者ドメイン

en: Sender address format
ja_JP: 送信者のアドレス形式

en: Sending mails via SMTP
ja_JP: SMTPでメールを送信する

en: Sending mails via SMTP over TLS/SSL
ja_JP: SMTP over TLS/SSLでメールを送信する

en: Sent
ja_JP: 送信

en: Sent Mails
ja_JP: 送信メール

en: Server Load
ja_JP: サーバの負荷

en: Server-side size limit exceeded. Please increase "sizelimit" in your LDAP server.
ja_JP: サーバ側の容量上限を超えています. LDAPサーバ管理者に "sizelimit"の増加を依頼してください.

en: Session expired, please re-login.
ja_JP: セッションは終了しました. 再ログインしてください.

en: Set mail forwarding
ja_JP: メール転送を設定

en: Set to 0 for unlimited.
ja_JP: 0を指定すると無制限.

en: Set value to -1 means not allowed to create this kind of account.
ja_JP: -1を指定するとこの種類のアカウントが作成できなくなります.

en: Set value to 0 for unlimited.
ja_JP: 0を指定すると無制限.

en: Set value to 0 or leave it empty for unlimited.
ja_JP: 0か空欄を指定すると無制限.

en: Setting
ja_JP: 設定

en: Settings
ja_JP: 設定

en: Show in Global Address Book
ja_JP: LDAPの全体アドレス帳でメールアドレスを表示

en: Single IP Address
ja_JP: 1つのIPアドレス

en: Single user
ja_JP: 1つのユーザ

en: Size
ja_JP: サイズ

en: Spam
ja_JP: 迷惑メール

en: Spam Policy
ja_JP: 迷惑メールのポリシー

en: Spam checking
ja_JP: 迷惑メールの確認

en: Standalone admin account cannot be an user of local domain.
ja_JP: 管理者アカウントをローカルドメインのユーザにすることはできません

en: Statistics of latest 24 hours
ja_JP: 最新24時間の状況

en: Store password in plain text
ja_JP: パスワードを平文テキストで保管する

en: Stored
ja_JP: 保管

en: Stored emails
ja_JP: 保管されたメール

en: Subject
ja_JP: サブジェクト

en: Submit
ja_JP: 送信

en: Submited domain name is incorrect.
ja_JP: 送信したドメイン名が誤っています.

en: Subscribe
ja_JP: 購読

en: Subscribe to newsletter
ja_JP: ニュースレターの購読

en: Subscription control
ja_JP: 購読制御

en: Successfully unsubscribed.
ja_JP: 購読解除の設定完了.

en: Support
ja_JP: サポート

en: System
ja_JP: システム

en: System Information
ja_JP: システム情報

en: System Settings
ja_JP: システム設定

en: Telephone Number
ja_JP: 電話番号

en: Text to introduce this newsletter on subscription page
ja_JP: ニュースレターの購読ページに表示する文章

en: Thank you for subscribing.
ja_JP: 購読ありがとうございます.

en: This domain is a backup MX, can not set custom relay.
ja_JP: このドメインはbackup MXのため、カスタムリレー設定は出来ません.

en: This feature requires iRedAPD plugin 'wblist_rdns', please make sure it's enabled in file /opt/iredapd/settings.py.
ja_JP: この機能はiRedAPDプラグインのwblist_rdnsを使用します. /opt/iredapd/settings.py ファイル内で有効にします.

en: This is a mail alias.
ja_JP: これはメールエイリアスです.

en: This is a mailing list.
ja_JP: これはメーリングリストです.

en: Time
ja_JP: 時刻

en: Time zone
ja_JP: タイムゾーン

en: Top Recipients
ja_JP: トップ受信者

en: Top Senders
ja_JP: トップ送信者

en: Unban
ja_JP: 拒否解除

en: Unban IP address
ja_JP: 拒否解除IPアドレス

en: Unlimited
ja_JP: 無制限

en: Unmark as domain admin
ja_JP: ドメイン管理者を解除

en: Unmark as global admin
ja_JP: 全体管理者を解除

en: Unrestricted
ja_JP: 無制限

en: Unsubscribe
ja_JP: 購読解除

en: Unsubscribe from newsletter
ja_JP: ニュースレターの購読解除

en: Update existing mail users
ja_JP: 存在しないメールユーザの更新

en: Update whitelists and blacklists
ja_JP: 許可リストと拒否リストを更新

en: Uptime
ja_JP: 稼働時間

en: Use this password
ja_JP: このパスワードを使用

en: Used
ja_JP: 使用済

en: User
ja_JP: ユーザー

en: User created.
ja_JP: ユーザーは作成されました.

en: User login (self-service)
ja_JP: ユーザーログイン (一般ユーザー向けサービス)

en: User with wildcard
ja_JP: ワイルドカードのユーザー

en: User/Employee ID
ja_JP: ユーザー/雇用者 ID

en: Username
ja_JP: ユーザー名

en: Username must be an valid email address.
ja_JP: ユーザー名は有効なメールアドレスである必要があります.

en: Username or password is incorrect.
ja_JP: ユーザー名かパスワードが違います.

en: Users
ja_JP: ユーザー

en: Users under domain: %s
ja_JP: ドメイン %s のユーザー

en: Users under same domain
ja_JP: 同じドメインのユーザー

en: Users under same domain and its sub-domains
ja_JP: 同じドメインとサブドメインのユーザー

en: Verify Now
ja_JP: いますぐ認証

en: Verify code
ja_JP: 認証コード

en: View members
ja_JP: メンバーを見る

en: View or hide mail body and headers
ja_JP: メール本文とヘッダーを表示/隠す

en: Virus
ja_JP: ウイルス

en: Virus checking
ja_JP: ウイルス確認

en: Waiting for domain ownership verification
ja_JP: ドメインの所有者権限確認待ち

en: Warning
ja_JP: 警告

en: White/Blacklist
ja_JP: 許可リスト/拒否リスト

en: White/Blacklists
ja_JP: 許可リスト/拒否リスト

en: Whitelist
ja_JP: 許可リスト

en: Whitelist has higher priority than blacklist.
ja_JP: 許可リストは拒否リストより優先度が高い

en: Whitelisted
ja_JP: 許可リスト

en: Whitelisted recipients
ja_JP: 受信者の許可リスト

en: Whitelisted senders
ja_JP: 送信者の許可リスト

en: Whitelists
ja_JP: 許可リスト

en: Whitelists & Blacklists
ja_JP: 許可リスト & 拒否リスト

en: Whitelists and Blacklists based on reverse DNS name of sender server IP address
ja_JP: 許可リストと拒否リストはメール送信サーバのIPアドレスを逆引きしたホスト名を元に行われます(DNSのPTRレコードを見ます)

en: Whitelists and Blacklists based on sender addresses
ja_JP: 送信者のアドレスを元にした許可リストと拒否リスト

en: You are running version %s
ja_JP: このシステムは version %s で稼働中

en: You can NOT create more users under domain %s.
ja_JP: ドメイン %s ではこれ以上のユーザの作成はできません.

en: You can create <strong>%d</strong> more mail alias(es) under domain %s.
ja_JP: <strong>%d</strong> 個のメールエイリアスを %s ドメインで作成できます.

en: You can create <strong>%d</strong> more mail domains (Existing: %d, Max: %d)
ja_JP: <strong>%d</strong> 個のメールドメインを作成できます.(現在:%d, 最大:%d)

en: You can create <strong>%d</strong> more mail user(s) under domain %s.
ja_JP: <strong>%d</strong> 個のメールユーザーを %s ドメインで作成できます.

en: You can create <strong>%d</strong> more mailing list(s) under domain %s.
ja_JP: <strong>%d</strong> 個のメーリングリストを %s ドメインで作成できます.

en: You can't create mail aliases under domain %s.
ja_JP: ドメイン %s ではメールエイリアスの作成は許可されていません.

en: You can't create mailing lists under domain %s.
ja_JP: ドメイン %s ではメーリングリストの作成は許可されていません.

en: You can't create more mail aliases under domain %s.
ja_JP: ドメイン %s ではこれ以上のメールエイリアスの作成は許可されていません.

en: You can't create more mailing lists under domain %s.
ja_JP: ドメイン %s ではこれ以上のメーリングリストの作成は許可されていません.

en: Your license is invalid. Please contact support@iredmail.org to fix it.
ja_JP: ライセンスが不適切です. support@iredmail.org に連絡し正しい情報をもらってください.

en: Your search returned no hits.
ja_JP: 検索結果 なし

en: discard received email
ja_JP: 受信メールを廃棄

en: relay emails to the servers specified in A DNS records of domain example.com through port 25
ja_JP: メールのリレーはDNSのAレコードに登録されているサーバのポート25からのみ受付

en: relay emails to the servers specified in MX DNS records of domain example.com through port 25
ja_JP: メールのリレーはDNSのMXレコードに登録されているサーバのポート25からのみ受付
